Druki do pobrania

Aktualności ze świetlicy

Fotorelacje

Innowacja pedagogiczna

Realizujemy Program: „Aktywnym być zdrowo żyć w świetlicy szkolnej”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Dnia 16.11.2023 w świetlicy gościliśmy Panią Hannę Dąbrowska- właścicielkę Przytuliska dla zwierząt w Jadowie. Pani Hania przygotowała ciekawe zajęcia dla naszych uczniów, dotyczące prawidłowej opieki nad zwierzętami. Opowiedziała o szczepieniach przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym, o tym że są specjalne zabiegi wykonywane zwierzętom,aby te sie nie rozmnażały (sterylizacja). Pani Hania pokazała specjalne chipy, które wszczepia się zwierzętom pod skórę,a także pokazała czytnik do takich chipów. Opowiedziała również jakie są zasady adopcji zwierząt z Przytuliska. Dzieci zobaczyły także jak wyglądają specjalne paszporty dla zwierząt – dokumenty,dzięki którym mogą one podróżować po świecie. Pani Hania zabrała też wszystkie karmy i akcesoria dla zwierząt zebrane podczas zbiórki, która odbywała się w październiku. Za wszystkie dary i pomoc serdecznie Państwu dziękujemy,a Pani Hani dziękujemy za interesujące zajęcia.

zbiórka

Drodzy Uczniowie, Szanowni rodzice i Nauczyciele- ogłaszamy zbiórkę dla Przytuliska dla zwierząt w Jadowie. Akcja trwa od 1 do 31 października 2023. Karton na rzeczy wystawiony będzie w holu głównym szkoły. Serdecznie zapraszamy do pomocy i włączenia się w akcję.

Koordynatorzy: Iga Kowalczyk-Szczygielska i Katarzyna Śmietańska

Osoby odpowiedzialne: nauczyciele świetlicy

3 tygodnie już za nami ….W świetlicy zajęcia i zabawy integrujące grupę, zajęcia dotyczące bezpieczeństwa – zasady bezpiecznego poruszania się w szkole i poza nią. Dzień kropki. Tworzenie kodeksu zachowania w świetlicy, powitanie jesieni-piękne kolorowe prace plastyczne, pląsy przy muzyce, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu – moc wrażeń

Ruszamy z ogródkiem…

W dniu dzisiejszym w naszym szkolnym ogródku uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy zasiali, posadzili warzywa i owoce.

Do końca roku szkolnego roślinki systematycznie będą pielęgnowane, podlewane i pielone 🙂

Roślinki rosną… zaczyna się robić zielono … 🙂

Projekt „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

W świetlicy realizujemy projekt „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”, jednym z zadań którego jest przybliżenie dzieciom kultury i tradycji różnych krajów. Tym razem poznawaliśmy Ukrainę. Nauczyliśmy się liczb, nazw dni tygodnia, podstawowych zwrotów w języku ukraińskim, zapoznaliśmy się z ukraińskimi narodowymi symbolami i alfabetem. Dzieci również uczyły się ukraińskiej ludowej piosenki oraz podstawowych ruchów ukraińskiego narodowego tańca.

Świetlicowy Konkurs

Plastyczno-Techniczny!!!

Koordynator Konkursu: Magdalena Bielicka

Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom za udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Eko – Torba”.

W konkursie wzięło udział 13 dzieci. Każda przyniesiona praca jest piękna, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych było dla Was okazją do zabawy i miłego spędzenia wolnego czasu.

Świetlicowy Konkurs Plastyczny!!!

Plakat Sny Andersena

PROJEKT

Nasza Świetlica w roku szkolnym 2022/2023  bierze udział w   Międzynarodowym Projekcie  Edukacyjnym: „Z kulturą mi do twarzy”.

       Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie.

Projekt zgodny z Podstawą Programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.

Cele szczegółowe projektu:

kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro, piękno

rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką

współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym

wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm

kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych

kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku

zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie

doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z Ukrainy;

wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści

publikowanych w Internecie.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Dzień Matki -zapraszamy na youtube
do domowego laboratorium

Dzień Matki -zapraszamy na youtube do domowego laboratorium

Dzień Matki

W zdrowym ciele, zdrowy duch

O Unii Europejskiej

Maj jest pięknym okresem w roku

Majowe święta

Ekologia – szanujemy naszą planetę

Bajki baśnie

Skaczące jajko – film

Eksperymenty z wodą – film

Zabawy świetlicowe na Wielki Tydzień

Wielkanocne tradycje

Eksperymenty – youtube

Drodzy Rodzice,

W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju, zajęcia w świetlicy szkolnej nie odbywają się. Będą przesyłane propozycje na każdy dzień tygodnia – od poniedziałku do piątku, jednak to od Państwa zależy w jakiej kolejności (i czy w ogóle) wykorzystają Państwo te materiały.

Propozycje zajęć – kliknij tygodniowy plan