Wydarzenia


Rok szkolny 2022/2023


Światowy dzień misia

misZapraszamy wszystkich uczniów do świętowania! 25 listopada przyjdź do szkoły ze swoim ulubionym misiem, a będziesz zwolniony z niezapowiedzianego pytania na lekcji.

Samorząd Uczniowski


ŚWIEĆ PRZYKŁADEM I ODBLASKIEM

Dnia 21 listopada rozpoczyna się czwarta edycja akcji ŚWIEĆ PRZYKŁADEM I ODBLASKIEM organizowana przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Przez 3 dni członkowie Samorządu Uczniowskiego będą chodzić po salach lekcyjnych w poszukiwaniu odblasków! W filii szkoły odblaski będą sprawdzać wychowawcy. Jeśli będziesz mieć przyczepiony odblask do plecaka, otrzymasz słodki upominek od Rady Rodziców!

Dlaczego warto nosić odblaski?

Człowiek, idący poboczem w ciemnym ubraniu bez odblasku, jest widoczny w światłach samochodu z 20 m.

Człowiek, idący poboczem w jasnym ubraniu bez odblasku, jest widoczny w światłach samochodu z 30 m.

Człowiek, idący poboczem z odblaskiem, jest widoczny w światłach samochodu ze 150-300 m ( w długich nawet z 1 kilometra)

Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji!

Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców


XXIII edycja Ogólnopolskiej akcji ,,GÓRA GROSZA”

groszZapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej w szkołach, uczelniach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 01.11.2022r. do 28.02.2023r.

Zbiórka monet będzie prowadzona w holu szkoły (ul. Kościelna oraz ul. Powstańców), bibliotece szkolnej, świetlicy szkolnej, pokoju nauczycielskim w podanym wyżej terminie. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie: http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Dzięki Waszej pomocy zorganizowano dotychczas:

 • Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci, które wyrównują szanse edukacyjne i rozwijają pasje.
 • Akcję Ubrania od serca, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich to był pierwszy raz kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań.
 • Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu. Pomogły ponad 1000 dzieci.
 • Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.

Dołącz się do akcji – BO JEDEN GROSZ CZYNI RÓŻNICĘ!

Koordynatorzy:
Joanna Kita
Alina Stachowiak


Sprzątanie zaniedbanych i opuszczonych grobów na cmentarzu parafialnym w Ząbkach

W dniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ,,Sprzątamy zaniedbane i opuszczone groby”.

27 października 2022 roku w godzinach popołudniowych ochotnicy SU udali się na cmentarz parafialny w Ząbkach aby uporządkować zaniedbane groby. Przynieśli worki, rękawice, narzędzia ogrodnicze. Młodzież z zapałem zabrała się do pracy i szybko uporała się z różnego rodzaju odpadami, opadłymi liśćmi oraz potłuczonymi zniczami. Mogiły zostały oczyszczone również z chwastów a następnie symbolicznie udekorowane. Uczniowie przeszli także alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich, pracowników szkoły i uczniów oraz zapalili znicze (zakupione przez Radę Rodziców.

Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze. Radością napawa fakt, że potraktowali sprzątanie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach.

Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.

Cieszymy się, że nasza młodzież chętnie uczestniczy w akcjach prowadzonych na terenie gminy i mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Samorząd Uczniowski nigdy nie zaniknie.

Dziękujemy serdecznie naszym uczniom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego  – Katarzyna Słowik , Anna Radwańska

received
received
received
received
IMG
IMG
IMG
received
received
IMG

Przeżyjmy to jeszcze raz – Święto Szkoły

Przeżyjmy to jeszcze raz – Święto Szkoły 

Dzień 5 października był pełen atrakcji i wrażeń dla całej społeczności szkolnej. Rajd w leśnych odstępach dla klas młodszych, gra miejska dla starszych uczniów, przedstawienie teatralne, pokaz wyszkolenia kawalerskiego w wykonaniu I Pułku Ułanów Krechowieckich im. płk. B. Mościckiego, dostarczyły wiele pozytywnych emocji. Jak co roku, nie zabrakło pysznej grochówki oraz kiełbasek.

Tego dnia odbyło się również sadzenie drzew w ramach projektu „Drzewa dla Ziemi”. Drzewka posadziły: Burmistrz – Pani Małgorzata Zyśk, Pani Dyrektor – Ewa Kacprzak, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Marzena Toton i Psycholog szkolny – Pani Katarzyna Markowska.

Film z uroczystości.


W dniu wczorajszym ( 26 października 2022r- środa) w SP6 w Ząbkach odbyły się Mistrzostwa Ząbek Szkół Podstawowych w Minikoszykówkę Dzieci (2010-2012)

Drużyny grały 4x5min.
Nasze drużyny wywalczyły III miejsca

Szkołę reprezentowali:

Drużyna Dzw:
Lena Boruc, Anna Dunajewska, Kociuba Emilia, Masajło Pola, Mozga Julia, Ośko Maja, Paśko Julia, Stępniak Lena, Tatarczuk Aleksandra, Wasiluk Olga, Zawadka Marta

Drużyna Chł:
Dzwonkowski Ignacy, Elas Jan, Janowski Maksymilian, Jenda Stanisław, Knap Krystian, Koleśnik Tom, Maron Michał , Panek Antoni, Rogal Filip

Gratulujemy
Nauczyciele WF


Podziękowania Prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu.

Podziekowania Prezydenta RP za udzial w Narodowym Czytaniu

Kodowanie na wesoło

Zrzut ekranuPrzez cały miesiąc na terenie naszej szkoły odbywały się różne wydarzenia w ramach #codeweek. Uczniowie chętnie programowali roboty, poznając tajniki pisania algorytmów i matematyki. Nauka połączona z zabawą to wspaniały sposób na zdobywanie nowych umiejętności.

Nowy skrot lnk

Wyniki wyborów do prezydium Samorządu Uczniowskiego

W dniu 10 października 2022 roku przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Wzięło w nim udział 408 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 21 kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 36 było nieważnych.

Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV – VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach.

Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne.

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

Przewodniczącą – Wiktoria Adamiec klasa 8f

Zastępca-  Klusek Marcel klasa 8h

Stępień Oliwier klasa 8f

Nowo wybranym władzom Samorządu Uczniowskiemu gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

Opiekunowie SU: Katarzyna Słowik, Anna Radwańska.


W dniu dzisiejszym – 11 października 2022r (wtorek) odbyły sie Mistrzostwa Międzypowiatowe Szkół Podstawowych w Piłkę Nożną Starszych Chłopców (2008-2009) ⚽⚽.

received

Mecze rozegrano na Stadionie w Piasecznie.

Na 6 drużyn nasza nasza szkoła po ciężkiej rywalizacji wywalczyła III miejsce.
Brawo!!! 👏💪⚽

Szkołę reprezentowali:
Wiktor Małkowski – 8o
Marcel Klusek – 8h
Karol Gołaszewski – 8o
Patryk Zawadzki -8d
Mariusz Kowalczyk – 8m
Oliwier Stępniak – 8f
Milczarczyk Bartosz -8m
Marczak Hubert -8e
Kacper Przepiórka -8e

Gratulujemy !!!! 😊⚽💪💪💪

Dziękujemy Radzie Rodziców SP3 Ząbki za opłacenie Przewoźnika na wszystkie etapy zawodów💪❤️

Nauczyciele WF


Drzewa dla Ziemi.

5 września podczas Święta Szkoły rozpoczęliśmy realizację Projektu promującego działania na rzecz poprawy klimatu. Projekt będzie realizowany w latach 2022-2027.

Pani Dyrektor E. Kacprzak, Pani Burmistrz M. Zyśk, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani M. Toton oraz przedstawicielka zespołu szkolnych specjalistów K. Markowska zasadziły na terenie szkoły cztery graby kolumnowe.

Kolejne nasadzenia w liczbie siedmiu drzew zaplanowano na wiosnę, ich realizatorami będą klasy pierwsze. Uczniowie tych klas będą opiekowały się swoimi drzewami przez cały rok, aby nie zabrakło im wody do bujnego wzrostu. W kolejnych latach klasy pierwsze będą dosadzały tyle drzew ile będzie nowych klas pierwszych.

Dodatkowo cała społeczność szkoły będzie podejmowała się różnorodnych przedsięwzięć w wymiarze lokalnym i globalnym, promujących sadzenie drzew, a sprawozdania z działań będziemy zamieszczać na stronie internetowej naszej szkoły.

Nie czekamy, żeby ktoś to zrobił, przejmujemy inicjatywę i angażujemy się dziś dla lepszego jutra.

drzewa dla ziemi
drzewa dla ziemi
drzewa dla ziemi

Zespół PPP. KM


ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W JÓZEFOWIE

ZBIORKA DLA SCHRONISKA w JOZEFOWIEDrodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele, ogłaszamy naszą coroczną zbiórkę na Schronisko dla Zwierząt. W tym roku pragniemy pomóc zwierzętom ze schroniska w Józefowie.

Schronisko potrzebuje szczególnie: karmy (suchej i mokrej), żwirku dla kotów, kuwet, łopatek, misek, przysmaków dla psów. Zbieramy również, legowiska, koce, kołdry bez pierza, prześcieradła, smycze, obroże, szelki, podkłady i artykuły higieniczne, zabawki dla zwierząt itp.

Karton na rzeczy będzie wystawiony w głównym holu szkoły.

Akcja trwa od 30 września do 21 października.

Samorząd Uczniowski- Katarzyna Słowik, Radwańska Anna
Świetlica – Magdalena Polkowska


WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/2023.

DD DE A A DBFW dniu 22 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Były karty do głosowania i urna wyborcza. Każdy uczeń mógł oddać głos na swojego kandydata.

O prawidłowy przebieg wyborów zadbali uczniowie klasy 5d, 6c oraz 8e.

Wśród kandydujących nauczycieli zgłoszonych przez Samorząd Uczniowski znaleźli się nauczyciele klas IV-VIII. Uczniowie głosowali na przygotowanych kartach do głosowania zawierających nazwiska kandydatów. Każdy z nich głosował przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę i podliczyła głosy.

Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyła pani Katarzyna Słowik i pani Anna Radwańska.

Dziękujemy członkom Samorządu Uczniowskiego za organizację i przeprowadzenie wyborów.


Rok szkolny 2019/2020


Podziękowania za udział w Narodowym Czytaniu.

Nasza szkoła w tym roku również przystąpiła do Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Małżonką. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku wraz z zaproszonymi gośćmi czytaliśmy „Dym” Marii Konopnickiej. Z tej okazji Kancelaria Prezydenta przysłała okolicznościowy egzemplarz książki  „Nowel polskich” oraz list z podziękowaniem za współtworzenie tegorocznej odsłony akcji od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

nowele


Spotkanie Autorskie z Panią Agnieszką Dydycz

24.10.2019 w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ząbkach odbyło się z spotkanie z pisarką Panią Agnieszką Dydycz. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu poznali historie „O Wojtku z Planety Uran”, którą napisała razem z synkiem Antosiem. Książka jest piękną opowieścią o tym, co dla dzieci jest ważne. Uczy poznawania świata, przyjaźni, serdeczności oraz mówi o najpiękniejszym zwyczaju w całym Układzie Słonecznym – o przytulaniu. Autorka chętnie i z uśmiechem odpowiadała na pytania dzieci dotyczące Planety Uran oraz Wojtka – bohatera książki. Uczyła również trzecioklasistów języka folskiego, którym mówi się na Uranie. Dzieci z radością powtarzały nowo poznane słowa. To było wyjątkowe i prawdziwie kosmiczne spotkanie.

Książka “O Wojtku z planety Uran” to piękna historia o przyjaźni, dzięki której Fundacja “Pomóżmy Dzieciom” zdobywa fundusze na wspieranie ośrodków, takich jak domy dziecka, ogniska i świetlice środowiskowe.

zdjęcie


Microsoft Schowcase School – wizyta delegacji z Neder Eiker z Norwegii

24 września 2019 r. w ramach wizyty studyjnej do Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach przybyła siedmioosobowa delegacja z Neder Eiker z Norwegii. Wśród gości byli przedstawiciele organizacji rządowej oraz nauczyciele. Spotkanie miało przybliżyć  funkcjonowanie polskiej szkoły oraz Microsoft Showcase School, jak również sposoby wykorzystania nowoczesnych technologii  w edukacji.

Wizyta rozpoczęła się od prezentacji biblioteki, gdzie goście mogli podziwiać księgozbiór, nowoczesny wystrój oraz jej praktyczne wykorzystanie przez uczniów. Dużym zaskoczeniem było wyposażenie biblioteki w pufy, kanapy, kabinę wyciszającą oraz  ogólnodostępność komputerów dla uczniów.

Kolejną częścią wizyty była prezentacja budynku, duże wrażenie na przybyłych wywarła sala zabaw, sale lekcyjne, sportowe i przestronne korytarze.

Najważniejszym punktem wizyty były lekcje otwarte, przygotowane przez nauczycielki. Pani Marta Dziedzicka i pani Aneta Stankiewicz zaprezentowały „Programowanie na matach”, pani Agnieszka Kędziora i pani Adrianna Niesłuchowska przeprowadziły zajęcia z wykorzystaniem Skype na lekcjach angielskiego. Lekcja z notesami OneNote została zaprezentowana przez panią Annę Kuśnierz, a lekcja z wykorzystaniem Teams została zrealizowana przez panią Anetę Majewską. Ten punkt wizyty zrobił największe wrażenie na gościach z Norwegii.

Podczas spotkania dyskutowano o realizowanych projektach interdyscyplinarnych, porównywano systemy edukacji obu krajów. Zwiedzający przedstawili swoją pozytywną opinię  o Szkole Podstawowej Nr 3, byli zachwyceni nowoczesnym budynkiem, możliwościami technologicznymi szkoły, a także kadrą nauczycielską i uczniami, dla których wykorzystywanie TIK w procesie edukacji jest naturalne.

W spotkaniu Szkołę Podstawową Nr 3 reprezentowały: dyrektor Ewa Kacprzak, wicedyrektor Renata Sidor, wicedyrektor Iwona Pańta, nauczyciel języka angielskiego Adrianna Niesłuchowska, Przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Toton oraz Skarbnik Urzędu Miasta Ząbki Elżbieta Żmijewska.

DELEGACJA


Spotkanie koordynatorów programu Erasmus k+ Soci@ll Inclusion we Florencji.

Pod koniec września we włoskiej Florencji odbyło się trzecie spotkanie koordynatorów programu Erasmus k+ Soci@ll Inclusion.W warsztatach uczestniczyli nauczyciele oraz urzędnicy z Cypru,Włoch,Portugalii.
Przedstawicielami z Polski byli:
Pani Małgorzata Leszko z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Pan Artur Maciejewski z SP3 ZĄBKI/UMZąbki.spotkanie koordynatorow programu erasmus 1spotkanie koordynatorow programu erasmus 2spotkanie koordynatorow programu erasmus 3spotkanie koordynatorow programu erasmus 4

spotkanie koordynatorow programu erasmus 5


Nasza szkoła otrzymała nagrodę w konkursie #OSEWyzwanie!!!

W dniu 26 września Dyrektor Szkoły Nr 3 im. Małego Powstańca  pani Ewa Kacprzak odebrała nagrodę w konkursie #OSEWyzwanie, organizowanym przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. 
Nagrodą jest mobilna pracownia multimedialna, która będzie wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych. W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna.  Szkoła wysłała także przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła” oraz deklarację zgłoszenia się  do programów OSE Hero oraz CodeWeek.
Nagrody przyznane w konkursie #OSEWyzwanie będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

zdjęcie 1

zdjęcie 2


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W dniach 16- 22 września 2019 r., był obchodzony w naszej szkole Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Kampania została zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku i ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat ekologicznych środków transportu oraz zachęcenie do poszukiwania alternatywnych sposobów podróżowania.

Przedmiotem prowadzonych zajęć było zapoznanie uczniów z formami transportu, tj.: komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa. Tematykę poruszono w klasach 0-3 w ramach edukacji społecznej oraz w klasach 4-8 podczas godzin wychowawczych.

Celem programu było:

 • pokazanie negatywnego wpływu na środowisko zanieczyszczeń pochodzących ze źródeł transportowych
 • kształtowanie postaw pro-ekologicznych wśród dzieci
 • zachęcenie do prowadzenia aktywnego trybu życia
 • ukazanie pozytywnych stron płynących z korzystania z usług transportu miejskiego

Uczniowie klas drugich wykonali plakaty. Przedstawione prace wyróżniały się pomysłowością. Były twórcze, ładne i estetyczne.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali podziękowania od organizatorów za udział w przedsięwzięciu.

zdjęciezdjęciezdjęcie

zdjęcie


Dzień kropki w naszej szkole…

>> Dzień kropki w naszej szkole… <<


Rok szkolny 2018/2019


Debata z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

___________________________________________________________________

Festiwal nauki 2018 SP3 w Ząbkach

___________________________________________________________________________

Obycie ułatwia życie – klasy piąte

___________________________________________________________________________

Te i inne bajki…

___________________________________________________________________________

Walcząc tracimy, rozmawiając zyskujemy

___________________________________________________________________________

Sp3 Ząbki W Gnieźnie

__________________________________________________________________________

Z wizytą do zaprzyjaźnionej Szkoły w Ząbkach…

http://www.sp12.gniezno.pl/index.php/31-2016-2017/928-z-wizyta-do-zaprzyjaznionej-szkoly-w-zabkach

__________________________________________________________________________

Dzień Praw Dziecka w SP3 w Ząbkach

___________________________________________________________________________

Konferencja o cyberbezpieczeństwie w szkole.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem Dyrektora szkoły  z konferencji o cyberbezpieczeństwie w szkole ( wersja anglojęzyczna ).

_________________________________________________________________________

Apel z okazji Święta Niepodległości w SP3 w Ząbkach

_________________________________________________________________________

Wielkie Święto Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.

W piątek 29.09. 2017 r. po raz drugi w naszej szkole odbyło się Święto Tabliczki Mnożenia.

Z tabliczką mnożenia mieli okazję zmierzyć się wszyscy: uczniowie, rodzice, dziadkowie i babcie oraz nauczyciele. Nawet pracownicy ząbkowskiego Urzędu Miasta. Tego dnia p. Jola Grzebalska z kilkoma uczniami z klasy 5f udała się do Urzędu Miasta Ząbki, by uczniowie mogli przeegzaminować z tabliczki mnożenia chętnych pracowników urzędu.

Na terenie szkoły z tabliczki mnożenia przepytywali uczniowie z niektórych klas piątych i siódmych. Tego dnia każdy uczeń mógł zabłysnąć znajomością tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki.

Zabawa z tabliczką mnożenia była wesoła, trochę niektórych wprawiała w zakłopotanie, ale udało się. Każda 100% odpowiedź była nagradzana Certyfikatem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Okazało się, że ok 750 osób uzyskało taki certyfikat.

Dziękujemy wszystkim za wspólną matematyczną zabawę!

        

_______________________________________________________________________________________

Prof. zw. dr hab. Stanisław Dylak oraz prof. Egan Kieran w SP3 w Ząbkach

________________________________________________________________________________________

Dzień Edukacji Narodowej w SP 3 w Ząbkach

________________________________________________________________________________________

Apel z okazji święta szkoły w SP 3 w Ząbkach

__________________________________________________________________________________________

Obchody Święta Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach

Nasza szkoła – jak co roku – na początku października obchodzi święto związane z patronem – Małym Powstańcem. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla całej społeczności szkolnej. Podczas dwudniowych obchodów mamy szansę pogłębić swoją wiedzę dotyczącą Powstania Warszawskiego, a także przekazać ją w ciekawy sposób przybyłym gościom.                                                                                                                                

W tym roku  3 października 2017 r. obył się VII Rajd Szlakiem Małego Powstańca. Przypomnijmy, że jego pomysłodawcą był Dyrektor Szkoły – pan Tomasz Łukawski. Cieszymy się, że już siódmy rok możemy uczestniczyć w tej niezwykłej lekcji historii. Chociaż pogoda w tym roku spłatała nam figla (padało przez cały dzień), dobry humor nam dopisywał, a uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy. Cały rajd odbył się – nie w pobliskim lesie (jak to było zaplanowane) – ale w budynku szkoły: na sali gimnastycznej, sali korekcyjnej, w salach lekcyjnych, a nawet na korytarzach. Wszyscy uczniowie już od samego rana rozstawiali w szkole swoje stanowiska.

Atrakcje przygotowane na ten specjalny dzień przez klasy 4 to:

 • tworzenie powstańczej opaski,
 • tworzenie tatuażu – symbole powstańcze,
 • układanie tangramu,
 • układanie dużych puzzli,
 • pokonanie toru przeszkód,
 • rozwiązywanie rebusów, a także quizów w języku angielskim,
 • gry planszowe,
 • nauka piosenek powstańczych,
 • wykonywanie prac plastycznych,
 • wystawa (zabezpieczonej) broni palnej z Powstania Warszawskiego,
 • poczta polowa,
 • poszukiwanie znaczników,
 • ,,selfie z Powstańcem” – wcielenie się w rolę Powstańca.
 • Klasy 5  przygotowały:
  • filmiki i prezentacje multimedialne dotyczące Powstania Warszawskiego,
  • quizy stworzone na platformie Kahoot!,
  • model czołgu powstańczego ,,Kubuś”,
  • recytację wierszy powstańczych,
  • śpiewanie ,,Zakazanych Piosenek”.

  Natomiast uczniowie klas 6 i 7:

  • tunel ze sznurkami i dzwoneczkami,
  • przenoszenie rannego Powstańca,
  • udzielanie pierwszej pomocy w punkcie medycznym,
  • wykonywanie prac przy użyciu drukarki 3D,
  • kolorowanie według klucza (i nie tylko),
  • rebusy, zagadki i krzyżówki,
  • ćwiczenie spostrzegawczości ,,Zawiszaków”,
  • szukanie ukrytej przesyłki.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ząbkach wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem, a efekty ich pracy przerosły najśmielsze oczekiwania. Wszyscy byli pod wrażeniem ich wiedzy na temat Powstania Warszawskiego.

  Naszą szkołę odwiedziła również Straż Miejska – strażnicy w interesujący sposób opowiadali o tym, w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo w codziennym życiu.

  Zmęczeni, ale dumni z siebie po całym dniu zmagań, uczniowie mogli udać się do stołówki szkolnej, na której czekała na nich ciepła herbata. Uczestnicy rajdu mogli również posilić się smaczną grochówką, którą ufundowała firma ,,Elbar”, a także zjeść pyszne kiełbaski.

  Następnego dnia – 4 października odbył się uroczysty apel, na którym byli obecni: Dyrektor Szkoły – p. Tomasz Łukawski, Wicedyrektor Szkoły – p. Margarita Biedrzycka, Wicedyrektor Szkoły – p. Ewa Kacprzak, Burmistrz Miasta Ząbki – p. Robert Perkowski, kierownik Referatu Oświaty i Polityki Społecznej – p. Ewa Wiśniewska, przedstawiciele Rady Miasta, Komendant Straży Miejskiej – p. Zbigniew Forysiak, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół i Placówek Edukacyjno-Wychowawczych Miasta Ząbki – p. Paweł Poboży, przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców – p. Katarzyna Koniarczyk i p. Marzena Toton, a także przedstawiciele klas oraz przedstawiciele nauczycieli.

  Wszyscy obecni mogli zobaczyć wspaniałe przedstawienie przygotowane na tę okazję przez p. Marzenę Nowosielską i p. Iwoną Pańtę. Wspaniała gra młodych aktorów, a także przepiękne wykonanie pieśni patriotycznych sprawiły, że jeszcze długo będziemy wspominali ten niezwykły występ.

  Do zobaczenia za rok! My już nie możemy się doczekać! A Wy?

  Magdalena Lasecka

  ________________________________________________________________________

Rajd Małego Powstańca 03.10.2017 r.

___________________________________________________________________________

Wojewoda Mazowiecki wybrał naszą szkołę na wojewódzkie zakończenie roku szkolnego

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego odbyło się w naszej szkole z udziałem: wiceministra edukacji Macieja Kopcia, wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery, Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej, Posła na Sejm RP Piotra Uścińskiego oraz Burmistrza Miasta Ząbki Roberta Perkowskiego.

https://youtu.be/wpJks5BPh2g

Zakończenie roku szkolnego na Mazowszu – Kuratorium Oświaty w Warszawie

Zakończenie roku szkolnego – wizyta Wojewody w Ząbkach – Mazowicki Urząd Wojewódzki w Warszawie

______________________________________________________________________________________

Rocznica Nadania Praw Miejskich Miastu Ząbki

__________________________________________________________________________________________

SPOTKANIE AUTORSKIE Z POETKĄ HANNĄ NIEWIADOMSKĄ

30 maja w naszej szkole w ramach projektu „Polubić czytanie”,odbyło się spotkanie autorskie pt. „Zabawy z poezją”. Gościem była Pani Hanna Niewiadomska, autorka zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0-1. Podczas wizyty autorka stworzyła niezwykle serdeczną atmosferę. Zachęcała uczniów do czytania książek oraz uświadomiła dzieciom, że bycie „molem książkowym” niesie ze sobą wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę a przede wszystkim daje ogromną satysfakcję. Opowiadała nam jak powstaje wiersz, z czego się składa i skąd czerpie pomysły na swoje utwory. Sama jest autorką ponad dwustu wierszyków dla dzieci, które są zabawne i bardzo pouczające. Mieliśmy przyjemność wysłuchać także recytacji naszych uczniów, takich wierszy jak: „Zakochane parasole”, „Bąk”, „Babcia”, „Bałagan”, „Zebra” czy „Felek kartofelek”. Podczas spotkania wspólnie bawiliśmy się w dobieranie rymów i układanie wierszyków. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od pisarki pamiątkową zakładkę do książki. Bardzo dziękujemy Pani Hannie za wesołe i twórcze zajęcia z poezją.

Organizatorem spotkania autorskiego była biblioteka szkolna.

___________________________________________________________________________________________

Mam talent klasy IV – VI

_________________________________________________________________________________________

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkach

_________________________________________________________________________________________

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ząbkach

__________________________________________________________________________________________

Festiwal Nauki 21.03.2017 r.

Dzień 21 marca w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach był nie tylko powitaniem wiosny, w ramach projektu „Święto Odkrywców Talentów” autorstwa Pani Wicedyrektor Margarity Biedrzyckiej i Pani Iwony Pańty odbył się Festiwal Nauki. Cele festiwalu koncentrowały się na zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w innowacyjne działania, rozwijaniu kreatywności oraz zdobywaniu umiejętności przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie klas 3-6 z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w quizach matematycznych, językowych, muzycznych, grach i łamigłówkach polonistycznych oraz logopedycznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia wykonywane przez uczniów z nauczycielką przyrody. Dzieci mogły zaangażować się w prace plastyczne, a kącik „Czas na Zdrowie” zajmował się promocją zdrowych nawyków. Dużą atrakcją dla dzieci było programowanie drogi dla robotów oraz drukowanie figur geometrycznych drukarką 3D. Różnorodność zaproponowanych ćwiczeń i zabaw spowodowała, że każdy z uczniów mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie działania dokumentowali uczniowie z koła filmowego oraz uczniowie z klasy VI c, którzy podczas festiwalu fotografowali działania na bieżąco i stworzyli prezentację w Sway. Nad całością Festiwalu Nauki czuwała pomysłodawczyni przedsięwzięcia Pani Wicedyrektor Margarita Biedrzycka.

Festiwal Nauki w SP3 w Ząbkach  www.sway.com

________________________________________________________________________________________

Uczeń klasy IV c, Jan Kwiecień, odebrał nagrodę z rąk Dyrekcji

Uczeń klasy IV c, Jan Kwiecień, odebrał z rąk Dyrekcji nagrody za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie na zielnik pt.”Minieuroland inspiruje naturą” organizowanym przez Park Miniatur w Kłodzku. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

__________________________________________________________________________________________

Nauczycielka z SP3 Ząbki na Global Forum Microsoft Education Exchange E2 Marzec 2017, Kanada

Intensywny tydzień szkoleń za oceanem przeżyła Katarzyna Iwanicha nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach, która wygrała konkurs zorganizowany przez Microsoft Polska na najciekawszy scenariusz lekcji z wykorzystaniem technologii. Wśród laureatów znalazło się również dwóch nauczycieli: Łukasz Gierek z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu oraz Sławomir Baturo z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi. Z uczestnikami pojechała Pani Cecylia Szymańska – Dyrektor ds. Edukacji, realizująca politykę Microsoft w obszarze edukacji, zarówno na rynku szkolnictwa niższego, jak i wyższego w Polsce.

Nagrodą był wyjazd na Global Forum Microsoft Education Exchange E2 do Toronto. Jest to największe wydarzanie organizowane co roku przez firmę Microsoft. Spotkanie ponad 300 MIE Ekspertów z ponad 80 państw w jednym miejscu. To niesamowita okazja do wymiany doświadczeń i poglądów na temat losów i rozwoju edukacji. Uroczystość inaugurującą event rozpoczęto od przedstawiania show przygotowanego przez dzieci ze szkoły w Toronto. Następnie przez kilka dni odbywały się spotkania i zajęcia w grupach. Różnorodność wykładów i prezentacji najbardziej znanych osobistości Microsoftu oraz Ekspertów zaraziły wszystkich do podejmowania kolejnych działań zmierzających ku wdrożeniu zmian w szkołach na całym świecie. Każdy z nas dzielił się swoimi doświadczeniami w grupach, gdzie wspólnie zastanawialiśmy się nad tym „co dalej”.

Otwartość ludzi oraz ich energia przełamały bariery i obawy, które każdy z nas miał przed wyjazdem. Wszyscy Eksperci prezentowali swój projekt i szkołę, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć niesamowite lekcje i pochwalić się naszą pracą w kraju, a także nawiązać współpracę z innymi szkołami. Bardzo dużo uwagi poświęcono promowaniu empatii wśród dzieci i umiejętności STEM.

Tydzień w gronie tak wspaniałych, kreatywnych i oddanych edukacji ludzi pokazuje, że pomimo różnic językowych, kulturowych i odległości geograficznych mamy wspólny cel– stworzenie lepszego startu w przyszłość naszym dzieciom. Do głębszej autorefleksji skłonić mogą słowa, że tak naprawdę to „Twoi uczniowie uczą się bez Ciebie, a błędy popełnianie przez uczniów są wspaniałym sposobem nauki” z którymi zostawiamy wszystkich czytelników…

Red.

__________________________________________________________________________________________

Festiwal nauki 21.03.2017 r.

____________________________________________________________________________

Dzień Otwarty W SP3 Ząbki 09.03.2017 r.

__________________________________________________________________

Horyzonty: nowe technologie a edukacja – RDC

Jak skutecznie wykorzystywać nowe technologie w edukacji? O tym mówili goście audycji – prof. Marlena Plebańska (UW), Tomasz Łukawski (dyr. SP nr 3 w Ząbkach, członek Zespołu Lidera Cyfryzacji przy Ministerstwie Cyfryzacji) i Magda Bogusławska (prezes fundacji Primus).  www.rdc.pl

_________________________________________________________________________________________

Krótka relacja z dnia w za dużej bluzie lub bluzce

_____________________________________________________________________________________

„Ząbkowskie kolędowanie”

W dniu 6.01.2017 r. w Ząbkach, po raz kolejny zrealizowano projekt „Ząbkowskie kolędowanie”. Jak co roku nasza szkoła wspólnie z innymi szkołami i Ośrodkiem Kultury wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Kolędy śpiewali dyrektorzy i nauczyciele ząbkowskich szkół, urzędnicy oraz Poseł na Sejm: p. Piotr Uściński, Przewodniczący Rady Miasta : p. Wojciech Gut, Burmistrz Miasta Ząbki: p. Robert Perkowski. Z naszej szkoły śpiewająco zaprezentowali się: p. Iwona Pańta, p. Jolanta Grzebalska, p. Anna Kuśnierz, p. Artur Maciejewski , ks. Krzysztof Wieczorek i p. Agnieszka Janicka.

__________________________________________________________________________________________

Spektakl koła teatralnego pt. „Opowieść Wigilijna”

Święta, święta…i po świętach. Czas przedświąteczny to czas niezwykle pracowity, zakupy, nieustanny wyścig z czasem, a dla koła teatralnego to próby…próby. Na szczęście praca przyniosła owoce w postaci spektaklu teatralnego pt. „Opowieść Wigilijna” na motywach opowiadania K. Dickensa . Nasi aktorzy wystąpili przed liczną publicznością aż 5 razy i każdy występ był gorąco przyjęty. Mamy nadzieję, że udało nam się wszystkich wprowadzić w dobry, przedświąteczny nastrój pełen radości i nadziei, które będą wszystkim towarzyszyć przez kolejny długi rok.

Fot.  Bogdan Śladowski

____________________________________________________________________________________________

Godzina kodowania w MEN z udziałem naszych uczniów

W czwartek 8 grudnia  w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach ogólnoświatowej akcji „Hour of Code” odbyła się pokazowa lekcja kodowania.  Udział w niej wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach.

__________________________________________________________________________________________

Zapraszamy uczniów klas 1-3 na spotkanie z Patrykiem Krajewskim, wokalistą VII edycji programu telewizyjnego The Voice of Poland

Kiedy?  14 listopada (poniedziałek) 5 i 6 lekcja
Gdzie?  duża sala gimnastyczna

Zachęcamy również do obejrzenia teledysku Patryka, w którym wystąpił też nasz nauczyciel muzyki pan Artur Maciejewski