Sprzątanie zaniedbanych i opuszczonych grobów na cmentarzu parafialnym w Ząbkach

W dniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ,,Sprzątamy zaniedbane i opuszczone groby”.

27 października 2022 roku w godzinach popołudniowych ochotnicy SU udali się na cmentarz parafialny w Ząbkach aby uporządkować zaniedbane groby. Przynieśli worki, rękawice, narzędzia ogrodnicze. Młodzież z zapałem zabrała się do pracy i szybko uporała się z różnego rodzaju odpadami, opadłymi liśćmi oraz potłuczonymi zniczami. Mogiły zostały oczyszczone również z chwastów a następnie symbolicznie udekorowane. Uczniowie przeszli także alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich, pracowników szkoły i uczniów oraz zapalili znicze (zakupione przez Radę Rodziców.

Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze. Radością napawa fakt, że potraktowali sprzątanie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach.

Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.

Cieszymy się, że nasza młodzież chętnie uczestniczy w akcjach prowadzonych na terenie gminy i mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Samorząd Uczniowski nigdy nie zaniknie.

Dziękujemy serdecznie naszym uczniom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego  – Katarzyna Słowik , Anna Radwańska

received