Sukcesy uczniów


 Rok szkolny 2019/2020


Uczennica klasy 7F w półfinale programu „Mam talent”!

Uczennica klasy 7F w półfinale programu „Mam talent”!W najbliższą sobotę uczennica Naszej Szkoły – Wiktoria Binduga wraz z zespołem   LUZ  wystąpi w popularnym programie „Mam talent”. Grupa zakwalifikowała się do półfinału, pokonując  wielu zawodników. Dzięki energii, pasji i zaangażowaniu dziewcząt, Wiktorię i jej dwadzieścia trzy koleżanki zobaczymy w najbliższą  sobotę w audycji  na żywo. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

 

 


Rok szkolny 2018/2019


Kolejny sukces uczniów ząbkowskiej trójki w Międzynarodowym konkursie matematycznym MATEMATYKA BEZ GRANIC

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr3 im. Małego Powstańca w Ząbkach uczestniczyli  w Międzynarodowym konkursie matematycznym MATEMATYKA BEZ GRANIC.

28 lutego 2018 roku odbył się  finał XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu dla klas piątych i szóstych. Siedem klas  ze Szkoły Podstawowej  im. Małego Powstańca, uczestniczyło w konkursie, trzy piąte Va, Vb i Vc oraz cztery szóste VIa, VIb, VIc i VId.

Wszystkie klasy z SP3 zajęły wysokie miejsca. Najlepiej zaprezentowała się  VIa, która zajęła    1 miejsce w województwie mazowieckim, co daje 5 miejsce w kraju na 415 uczestniczących zespołów klasowych .

Pozostałe klasy zajęły również bardzo wysokie miejsca w rankingu krajowym i rejonowym. Szczegółowe wyniki:

 

Klasa Miejsce w województwie mazowieckim Miejsce w kraju Nauczyciel
VI a 1 5 Margarita Biedrzycka
VI c 5 19 Monika

Kubacka – Żurek

VI b 9 26 Margarita Biedrzycka
V b 9 26 Aneta

Misiewicz – Przyborowska

VI d 11 29 Monika

Kubacka – Żurek

V c 14 32 Aneta

Misiewicz – Przyborowska

V a 20 41 Aneta

Misiewicz – Przyborowska

 

Link do konkursu: http://www.mbg.uz.zgora.pl/.

_____________________________________________________________________________

I miejsce w Międzynarodowych Zawodach BUDO KAI

__________________________________________________________________________

Sukces obecnych uczniów z klasy 5D i 5E

Realizowany przeaz nas w minionym roku szkolnym międzynarodowy projekt „We all speak the same language” otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje na osiągnięcie określonego krajowego standardu. Celem przyznawania tej odznaki jest wyróżnienie nauczycieli i placówek, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, a dla szkoły publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Brawo dla wszystkich uczestników!

_________________________________________________________________________

Oskar Sidło, uczeń klasy Vc laureatem powiatowego konkursu muzyki instrumentalnej. Konkurs, który odbył się 16 maja 2017r. objęty został patronatem Starosty Wołomińskiego.

Oskarowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

__________________________________________________________________________________________

Marzenia się spełniają

W dniu 08.05.2017 po wcześniejszych zwycięstwach w   Mistrzostwach Ząbek, Mistrzostwach Rejonu, Mistrzostwach Powiatu dziewcząt w piłkę nożną, naszej reprezentacji przyszło uczestniczyć w mistrzostwach między powiatowych. W turnieju brały udział reprezentacje szkół– tj: zwycięzcy powiatu Wołomińskiego, Legionowskiego, Nowodworskiego, Piaseczyńskiego i Otwockiego. Celem rywalizacji  był  awans do turnieju finałowego w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, który ma odbyć się w Ostrołęce w dniach 12-14.05.2017. Uczestniczyć w nim będzie najlepsze 8 szkół z ponad 1700 szkół podstawowych całego województwa mazowieckiego wyłonionych w drodze eliminacji. Bycie w tej elicie jest marzeniem wielu reprezentacji , jednak tylko nielicznym się to udaje… Trzeba powiedzieć, że nam nie tylko się to udało, ale w pełni na to zasłużyliśmy powtarzając sukces z przed czterech lat… W tym turnieju dziewczęta  pokazały ogromne doświadczenie wyniesione z wcześniejszych eliminacji , a także z rozgrywek na różnych szczeblach rozgrywkowych reprezentując również UKS Ząbkovia Ząbki. W każdym meczu dziewczęta kontrolowały przebieg spotkania przypieczętowując to kompletem zwycięstw. Radość była ogromna, a awans w pełni zasłużony. Dzięki wsparciu finansowemu rady rodziców w Finale Mazowieckim ,możemy dalej reprezentować szkołę. Mimo ,że już możemy czuć się spełnieni, to obiecujemy dać z siebie wszystko. Za wsparcie dziękujemy. Trener Jarosław Dobrowolski.

Skład zwycięskiej drużyny:

Bloch Zosia, Sobota Zosia,Tabaka Julia,Drężek Julia,,Błażkowska Zuzia,Wnuk Maja,Wójcik Weronika,Szatkowska Helena,Komar Karolina, Kowalczyk Julia, Pietrasik Zuzia

A oto wyniki spotkań:

SP Sobiekursk- SP 3 Ząbki                            0:2

SP Stare Pieścirogi- PSP 72 Piaseczno     2:0

SP 8 Legionowo- SP Sobiekursk                 3:1

SP 3 Ząbki- SP Stare Pieścirogi                   4:2

SP 8 Legionowo- PSP 72 Piaseczno          0:2

SP Sobiekursk- Stare Pieścirogi                 0:3

PSP 72 Piaseczno- SP 3 Ząbki                     0:2

SP Stare Pieścirogi- SP 8 Legionowo       3:1

PSP 72 Piaseczno- SP Sobiekursk              1:0

SP 3 Ząbki- SP 8 Legionowo                        4:3

Kolejność końcowa zawodów

  1. SP 3 Ząbki                  pow. wołomiński – awans do finałów XIX MIMS
  2. SP Stare Pieścirogi          pow. nowodworski
  3. PSP 72 Piaseczno            pow. piaseczyński
  4. SP 8 Legionowo               pow. legionowski
  5. SP Sobiekursk   pow. otwocki

___________________________________________________________________________________________

Maciej Polubiec laureatem Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego

Jest nam bardzo miło poinformować, że uczeń klasy 6 D, Maciej Polubiec został laureatem Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Uczeń zmierzył się z nie lada wyzwaniem pochłaniającym mnóstwo czasu i kosztującym wiele wysiłku – ale trud się opłacił. Cieszymy się, że pasja połączona z ciężką, dodatkową pracą dała tak wspaniałe rezultaty.

Jesteśmy dumni z zaangażowania Maćka, gratulujemy mu tak wielkiego sukcesu i życzymy kolejnych.

Szkolny koordynator konkursu

Edyta Stepuch

_________________________________________________________________________________________

Uczeń naszej szkoły zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu na zielnik

Jan Kwiecień, uczeń klasy IV c naszej szkoły został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu na zielnik pt. „Minieuroland inspiruje naturą” organizowanego przez Park Miniatur w Kłodzku. Wykonana przez niego praca nosi tytuł „Polskie drzewa i ich jesienne skarby zamknięte w słojach”. Zapraszamy do obejrzenia i podziwiania zdjęć nagrodzonej pracy.

Zielnik

Zielnik

Zielnik

Zielnik