ZIMA W MIEŚCIE 2023

feriewroclaw jpg jpg

Informujemy, że akcja „Zima w mieście 2023” odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach w dniach 13 – 17 lutego 2023 r. 

Zapisy na „Zimę w mieście 2023” odbędą się w dniach 10-27 stycznia 2023 r. 

Szczegółowe informacje:

Zima w mieście 2023. Informacje UM

Karta Zima w mieście 2023

Program akcji Zima w mieście 2023

Informacje Zima w mieście 2023

_______________________________________________________________________________

Ferie w Szkole Podstawowej Nr. 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach  
 
W tegorocznej akcji “Zima w mieście 2022” uczestniczyły dzieci w wieku 7-12 lat z Szkoły Podstawowej Nr. 3.  

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy szkoleniem pod hasłem “Bezpieczny na drodze” oraz “Pierwsza pomoc przedmedyczna” przeprowadzonym przez komendanta straży miejskiej pana Artura Lewandowskiego. Podsumowaniem szkolenia było wykonanie wspólnie przez uczestników Półkolonii  kolorowanki-puzzle, mówiącej o bezpieczeństwie podczas ferii. Dzień zakończył się turniejem piłki nożnej oraz konkursem rzutów do kosza.  

We wtorkowy poranek wybraliśmy się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt: “Wielkie i małe tajemnice zamku”. Po wizycie u “Ķróla Zygmunta III Wazy” udaliśmy się na spacer śladami Małego Powstańca. Dzieci mogły poznać historię związaną z Pomnikiem Małego Powstańca jak również zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi Starego Miasta.  Po powrocie do szkoły był czas na wykonanie magicznych słoiczków oraz ozdób z masy solnej.  

Środa przywitała nas śniegiem. Mimo to wybraliśmy się do ośrodka agroturystycznego “Cuda i Wianki “ w miejscowości Kiciny. Na miejscu czekało na Nas dużo atrakcji między innymi: zajęcia z decopage, nauka robienia klusek śląskich z degustacją, zabawy na śniegu połączone z dogoterapią oraz spotkanie ze zwierzętami: alpaki, konie, króliki i wiele innych. Była  to nauka poprzez zabawę. 

W czwartek dzień rozpoczęliśmy spotkaniem ze sztuką, czyli wizytą w Teatrze Baj na przedstawieniu  pt. “Plastusiowy Pamiętnik”.  Po spektaklu wyruszyliśmy na krótki spacer, na, którym poznaliśmy historię Warszawskiej Pragi. Po powrocie do szkoły dzieci uczestniczyły w zajęciach , na których wykonały odlewy z gipsu : serca, kwiaty, gwiazdki. 

W ostatnim dniu “ Zimy w mieście “został zorganizowany bal karnawałowy. Podczas tego wydarzenia było mnóstwo zabaw, konkursów oraz nauka popularnego tańca zwanego “Belgijką”. 

Na koniec wszyscy uczestnicy akcji “Zima w Mieście 2022” otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz drobne upominki.  

Jest nam niezmiernie miło, że Nasi podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Różnorodność i intensywność zajęć powodowała, że nie było czasu na nudę. 

                                                                                                                            Serdecznie dziękujemy 

                                                                                                                        nauczycielom oraz uczestnikom 

received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received
received

Uwaga!!!

Informujemy, że zapisy na akcję „Zima w Mieście 2022” zostają wydłużone do dnia 13 stycznia 2022 r. do godz. 13.00.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o składanie kart na wskazany w karcie kwalifikacyjnej adres e-mail.

Uprzejmie Państwa informuję, iż w roku szkolnym 2021/2022 na akcję „Zima w mieście 2022” przyjmowane są dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach. Pierwszeństwo przy przyjmowaniu na ww. akcję mają dzieci, których rodzice są mieszkańcami Miasta Ząbki i rozliczają się w Urzędzie Skarbowym w Wołominie. Dokumentem potwierdzającym spełnianie ww. warunków będzie karta „Jestem z Ząbek”. Rodzice, którzy nie spełniają powyższych warunków mogą zapisać dziecko na akcje” ZIMA w mieście 2022” pod warunkiem wolnych miejsc i jednocześnie ponoszą pełną odpłatność za prowadzone zajęcia.

Informuję, iż zastrzegamy sobie możliwość zmiany warunków organizacji akcji „ZIMA w mieście 2022”, jeżeli wprowadzone zostaną nowe obostrzenia dotyczące wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Składanie dokumentów będzie możliwe w formie elektronicznej od dnia 03.01.2022 r. do 07.01.2022 r.

Wszystkie informacje będą zamieszczone w regulaminie oraz karcie kwalifikacyjnej.

Karta_kwalifikacyjna-2022_Zima w Mieście

HARMONOGRAM – zima w mieście 2022

Wytyczne GIS MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku zimowego