XXIII edycja Ogólnopolskiej akcji ,,GÓRA GROSZA”

grosz

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej w szkołach, uczelniach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 01.11.2022r. do 28.02.2023r.

Zbiórka monet będzie prowadzona w holu szkoły (ul. Kościelna oraz ul. Powstańców), bibliotece szkolnej, świetlicy szkolnej, pokoju nauczycielskim w podanym wyżej terminie. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie: http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Dzięki Waszej pomocy zorganizowano dotychczas:

• Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci, które wyrównują szanse edukacyjne i rozwijają pasje.
  • Akcję Ubrania od serca, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich to był pierwszy raz kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań.
  • Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu. Pomogły ponad 1000 dzieci.
  • Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.

Dołącz się do akcji – BO JEDEN GROSZ CZYNI RÓŻNICĘ!

Koordynatorzy:
Joanna Kita