Październik 2022

ClassVR w nauczaniu wieloprzedmiotowym

25 października w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli dotyczące praktycznego wykorzystania okularów Class VR na zajęciach lekcyjnych.  Sprzęt został zakupiony w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości”. Okulary Class VR zrewolucjonizowały sposób prowadzenia lekcji. Nauczyciel ma pełną kontrolę nad wirtualnym światem, do którego zaprasza uczniów. Wirtualna rzeczywistość (VR) oraz rozszerzona rzeczywistość (AR) wprowadzają uczestników w trójwymiarowy świat, pozwalając zobaczyć na wyciągnięciu dłoni miejsca, przedmioty i zjawiska niedostępne na zwykłej lekcji w szkole. Już niebawem okulary zagoszczą w praktyce szkolnej.

IMG

Początki projektowania w 3D