Oddział przedszkolny

Organizacja roku szkolnego 2023/2024

wyprawka

______________________________________________________________________________

Dzień Dinozaura- nietypowe święto obchodzone w zerówce.

received

______________________________________________________________________________

Uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie klas „0” zaprezentowali piękne, wzruszające wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie Hymnu Polskiego.

fiala

______________________________________________________________________________

20 X 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs „Owocowo- warzywne Cudaki- Zwierzaki” organizowany w klasach 0.

I miejsce zajął Antoni Małozięć z klasy 0b, II miejsce Aleksander Zapadka klasa 0c, III miejsce zajęła Antonina Rożycka z klasy 0a. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, prace były naprawdę piękne i pomysłowe.

Owocowo warzywne Cudaki Zwierzaki

______________________________________________________________________________

Nasz oddział przedszkolny realizuje projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury 2022/2023”.

Maly Mis w Swiecie Wielkiej

Celem projektu jest wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny – rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi; wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro; kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie – codzienne czytanie dzieciom, poszukiwanie w/w postaw w utworach literackich; podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów – dobór literatury do wieku, możliwości i potrzeb dzieci; działanie na rzecz poznawania polskiej kultury – prezentacja polskiej literatury dzieciom.

      Miś rozpoczął już swoją wędrówkę w klasie 0c. Każde dziecko w kolejności otrzymuje do domu Misia wraz z kartą dzienniczka.  Na karcie dzienniczka rodzice wpisują tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonują pamiątkowy rysunek lub odrysowują swoją rączkę (praca w domu). Po przyniesieniu do przedszkola Miś wędruje do kolejnego dziecka.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie.

______________________________________________________________________________

Klasa 0 c bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Serdeczna Karteczka III edycja”.

Serdeczna Karteczka III edycja

Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym wśród dzieci kształtowane są postawy prospołeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku. poprzez wykorzystywanie różnych technik plastycznych, dodatkowo rozwijana jest aktywność twórcza i kreatywność każdego dziecka. Uczeń wzbogaca swoją widzę o różnych zawodach i ich funkcji w społeczeństwie.

Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału.