Fotorelacje

2023/2024

9.06. Dziś w świetlicy obchodziliśmy Dzień Kaczora Donalda. Dzieci poznały historię założyciela firmy Disney – Walta Disneya. Rozmawialiśmy o najbardziej popularnych bajkach Disney. Czytaliśmy komiks ” Kaczor Donald i spółka”. Malowaliśmy kolorowanki a na koniec obejrzeliśmy bajkę: „Kaczor Donald”.

Wakacje tuż…tuż…

Świetliczaki podczas dzisiejszych zajęć świetlicowych wykonały gazetkę „Wkrótce wakacje”.

Przygotowania do festynu…

05.06. Światowy Dzień Oceanów. Świetliczaki obejrzały film edukacyjny ” Morza i Oceany”.

Przedstawienie wiersza Klaudii Opielskiej pt.: „Oceaniczne ZOO” – rozmowa z dziećmi jak chronić morza i oceany oraz o stworzeniach żyjących w nich ?

Praca plastyczna: „Meduza”.

Rozwiązywanie kart pracy: krzyżówek i labiryntów.

3.06. Świetliczaki obejrzały film edukacyjny Edukredka „Wakacje”. Rozmowa z dziećmi na temat: Co robimy latem? Przypomnienie numerów alarmowych. Zachęcanie do aktywnego wypoczynku w czasie wakacji. Praca plastyczna: ” Mój wakacyjny plecak”- kolorowanka i wycinanka.

To był bardzo pracowity tydzień w świetlicy!

Świetliczaki starannie przygotowywały upominki dla swoich Mam: laurki i lapbooki.

22.05. Dzień Rodziny.  Zapoznanie dzieci z tradycją obchodzenia Dnia Matki i Ojca. Burza mózgów: Jak na co dzień pomóc rodzicom? Świetliczaki wykonały przepiękne laurki dla mamy i taty – wycinanie, ozdabianie i przyklejanie życzeń

20.05. Światowy Dzień Pszczół. Świetliczaki obejrzały  film edukacyjny ” Pszczoły z Panem Nauczanką”. Dyskusja na temat budowy, życia pszczół w przyrodzie. Praca plastyczna ” Pszczoła”

Dzisiaj podczas zajęć świetlicowych dzieci tworzyły „Wiosenną łąkę”

10.05 W świetlicy inscenizacja do wiersza J.Brzechwy- „Na straganie”

8.05. Dziś Świetliczaki wysłuchały pięknego wiersza Tomasza Plebańskiego pt.: „Wiosenne przebudzenie” .Dzieci tworzyły pracę pt.: „Pejzaż wiosenny”, który wykonały pastelami.

6.05. Świetliczaki stworzyły oryginalną pracę plastyczną- najpierw pomalowały wazon według swojego pomysłu, a później stworzyły KWIATY z papilotek do babeczki.

29.04. Oglądanie filmu edukacyjnego „Święta Majowe”. Rozmowa z dziećmi o nadchodzących świętach. Praca plastyczna wykonana z talerzyka papierowego: orzeł, krzyżówka, Godło i labirynt – związane z tematem.

24.04. Świetliczaki wykonały piękne kwiaty -kształt odbijany z papierowej rolki. Rozmowa i utrwalenia znaczenia pojęć: recykling, ekologia, segregacja śmieci.

22.04 Światowy Dzień Ziemi- Świetliczaki powtórzyły sobie jak ważne jest dbanie o środowisko oraz poznały zasady zachowania się na terenach chronionych. Malowanka XXL z motywem ochrony Ziemi

17.04. Za oknem deszcz a na świetlicy w pierwszych klasach powstała kolorowa ” Papuga z rączek”

„Kolorowe motyle” – praca w wykonaniu Świetliczaków w dniu dzisiejszym

15.04. „MALOWANIE DMUCHANIEM”. Świetliczaki wykonały piękne fryzury metodą dmuchania przez słomkę.

10.04. Wiosna zawitała w Świetlicy .Świetliczaki wykonały piękne MOTYLE techniką rozcieranej plasteliny.

09.04. Moje hobby i pasję. Rozmowa ze Świetliczakami o ich zainteresowaniach i pasjach. Dzieci stworzyły pracę ” Moje hobby”.

05.04 Świetliczaki w dniu dzisiejszym malowały patyczkami higienicznymi, w wyniku czego powstały prace plastyczne „Kwitnące wiśnie”

Wiosna w świetlicy zagościła na dobre‼️

 W sali pojawiły się śliczne dekoracje z wiosennymi motywami. Świetliczaki w tym tygodniu omawiały zmiany zachodzące w przyrodzie na wiosnę, wykonały pracę plastyczną „Przebiśniegi”, powitały wiosnę piosenką Zosi Karbowiak „Pełnia barw”, grały w gry interaktywne o tematyce wiosennej, rozwiązywały tematyczne karty pracy.

20.03. Pierwsze podmuchy wiosny. Wysłuchanie bajki ” W poszukiwaniu wiosny”. Świetliczaki wykonały Tulipana 🌷 metodą orgiami.

W ramach projektu  ” Z EKOLOGIĄ  NA TY” uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach praktycznych dotyczących segregacji śmieci.

18.03. Pierwsze podmuchy wiosny.  Co się zmienia w przyrodzie na wiosnę? Przedstawienie wiersza Jana Brzechwy „Przejście wiosny”. Praca plastyczna pt.:” Pejzaż wiosenny”.

Kolejny tydzień w świetlicy zaczynamy od przypomnienie zwrotów grzecznościowych wobec rówieśników i dorosłych. Dzieci wysłuchały wiersza  Stanisława Karaszewskiego „Magiczne słowa trzy”. Grupowo wykonały „Drzewko dobrych manier”

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Świetliczaki wykonały pracę „Bukieciki”. Wszystkim Mamom, Babciom, Siostrzyczkom z okazji Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu chwil przepełnionych radością i optymizmem.

6.03. Sport to zdrowie. Świetliczaki obejrzały prezentację multimedialną „Sport i dyscypliny sportowe „, Rozmowa o Olimpiadzie sportowej, zasadach Fair Play i uprawianych dyscyplinach sportowych przez dzieci. Zabawa na świeżym powietrzu: gra w „Zbijaka”, ” Raz,dwa,trzy Baba Jaga patrzy”,” Berek i Berek kucany”.

SPORT TO ZDROWIE. Rozmowa na temat znaczenia zdrowia. Czytanie wiersza „Sport” A. Świętochowskiego. Oglądanie filmu edukacyjnego ” Ala i piramidy dla zdrowia”. Świetliczaki wykonali plakat o zdrowym trybie życia.

W dniu dzisiejszym w nawiązaniu do świetlicowego tematu przewodniego „Bajki, baśnie i legendy” Świetliczaki nauczyły się piosenki „Witajcie w naszej bajce” i wykonały pracę plastyczną po odsłuchaniu bajki „O rybaku i złotej rybce”. Oglądanie bajki „Reksio”, „Bolek i Lolek”, 'Gumisie”, „Kot Filemon”. Malowanie malowanek, praca plastyczna „Kot „

26/02 DZIEŃ DINOZAURA. Oglądanie filmu „Dinozaury”,rozwiązywanie zagadek o dinozaurach. Czytanie wiersza Aleksandra Wojtyły „Dinozaury”. Praca plastyczna: Szkielet dinozaura z patyczków do uszów. Karty pracy: labirynt, wykreślanka, łączenie kropek.

W nawiązaniu do tematu przewodniego „LUBIMY SIĘ BAWIĆ” w tym tygodniu w świetlicy Świetliczaki wykonały antystresowe gniotki z balonów i mąki ziemniaczanej Teraz można ugniatać i relaksować się podczas weekendu …

23.02. Lubimy się bawić. Świetliczaki po ciężkim tygodniu w szkole🙂 wykonały własnoręcznie wzory z koralików, grali w gry planszowe a na koniec obejrzeli ulubioną bajkę Minionki.

Walentynki to jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku! I to nie tylko dla zakochanych😉 Walentynki to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem, dlatego w ramach zajęć świetlicowych dzieciaki szukały dziś swojej „Bratniej Duszy”🥰

Świetlicowe przygotowania do Walentynek: dzieci wykonały śliczne kartki walentynkowe, a także rozwijały zdolności rytmiczno-taneczne z muzykogramem

14.02 Walentynki przygotowanie do Święta. Rozmowa z dziećmi jak obchodzą Walentynki. Praca plastyczna: Witraż.

CZAS KARNAWAŁU.  Dziś Dzieci  wykonały PAPIEROWE SPIRALE – ozdoby na bal lub do pokoju. Rozmowa na temat zwyczajów karnawałowych w Polsce i na świecie.

Przygotowania do balu karnawałowego trwają pełną parą. W dniu dzisiejszym Świetliczaki wykonały maski karnawałowe 🐻🐨🐼🐹🐭🐰🦊🦝🐱🐶

A tak wyglądały czwartkowe zajęcia w świetlicy😁 Dzieci ćwiczyły pamięć, refleks i koncentrację podczas zabaw w parach i w kole

Zdrowie to nasz największy skarb. W świetlicy rozmowa o prawidłowych nawykach higienicznych i zdrowotnych. Pogadanka na temat roli warzyw i owoców w naszym jadłospisie. Piramida zdrowia. Praca plastyczna: zdrowie na talerzu według Dzieci.

3.01. Projekt „Z Ekologią na Ty” Eko kodowanie. Dzieci ze świetlicy kodowały na macie ulubiony owoc- Jabłko.

03.01. praca plastyczna ” Moje wymarzone ferie zimowe”.

Zimowe czapeczki i rękawiczki z wykorzystaniem bibuły  w wykonaniu Świetliczaków podczas dzisiejszych zajęć świetlicowych

Pierwszy dzień Nowego Roku w świetlicy i praca plastyczna- fajerwerki nad moim miastem…Rozmowa z dziećmi o spędzonych Świętach Bożego Narodzenia i otrzymanych prezentach. Zabawa dydaktyczna „Ja mam, kto ma?”, zabawy grupowe układanie puzzli.

Ostatni dzień w tym roku w świetlicy: ciekawe odwiedziny Mikołaja oraz wspólne kolędowanie z Panem Sebastianem

W dniu dzisiejszym 21.12 Świetliczaki wykonały świąteczne świeczki z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym🕯️🔥

20.12 Rozmowa z dziećmi o tradycjach i zwyczajach wigilijnych w ich domach. Praca plastyczna Dzwonek Świąteczny.

18.12. Dekorowanie pierników do szkolnej akcji „Uśmiech za piernik”. Śpiewanie z dziećmi kolend i dekorowanie pierników według swoich pomysłów.

15 grudnia- W dniu dzisiejszym Świetliczaki uczestniczyły w zajęciach plastyczno- sensorycznych: wykonały pracę „Wesołe reniferki” oraz „Mroźne krajobrazy”

Nauczyciele świetlicy meldują wykonanie zadania po nominacji do akcji Szlachetna Paczka.

Wspólnymi siłami -udało się. Dziękujemy Radzie Rodziców za nominację.

„Z ekologia na Ty”- Dzieci wykonały własnoręcznie plakat Ekologiczny dom.

4.12. Barbórka- tradycyjne Święto Górników. Przedstawienie zawodu górnika. Malowanie nakrycia głowy górnika CZAKO. Rozwiązywanie łamigłówek, labiryntu, wykreślanki związanych z Górnikiem.

5.12. Grudniowe Tradycje. Zapoznanie dzieci z legendą o Świętym Mikołaju. Praca plastyczna „Bałwanki” i projektowanie skarpety świątecznej.

6.12. Ubieranie choinki w świetlicy. Praca plastyczna „Choinka”.

Andrzejki i przygotowania do kiermaszu świątecznego w świetlicy

W świetlicy – w dniach 29.11 -30.11 Tradycje andrzejkowe. . W tych dniach w świetlicy panowała wesoła, magiczna, pełna tajemniczości atmosfera. Zabawy andrzejkowe „Balonowa wróżba”, Andrzejkowe serca”, „Kim będę w przyszłości”, „Moneta w studni”, „Magiczne kubeczki”, „Andrzejkowy wyścig butów” nie zostawiły obojętnym nikogo. Na koniec: . Praca plastyczna pt. „Świat nocą” malowanie kredą na czarnej kartce. Dzieci przygotowywały także ozdoby na kiermasz, na który serdecznie zapraszamy od 1 grudnia .

Dzieci przygotowują także ozdoby na kiermasz … Serdecznie zapraszamy od 1 grudnia

W świetlicy dzieci z klas 1 wykonały Eko ozdoby na choinkę z patyczków do lodów.

24.11 w świetlicy Dzień Pluszowego Misia- rozmowy o sławnych misiach, prezentacja multimedialna, misiowe karty pracy, a także praca plastyczna XXL – Misio z popcornu 😁

W Świetlicy przygotowania do kiermaszu świątecznego…

21.11 Dzień Kredki. Oglądanie Filmu „Jak powstają kredki”. Słuchanie piosenki „Kolorowe kredki”. Praca plastyczna kredka, labirynt i wykreślanka.

Dzisiaj w świetlicy dzieci rozwijały zdolności manualne wykonując bransoletki z muliny na dysku kumichimo

Świetliczaki w dniu dzisiejszym wykonały pracę plastyczną „LISEK” z wykorzystaniem talerzyków jednorazowych 🦊

16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób a w szczególności do kolegów i koleżanek. Ponadto Świetliczaki wysłuchały opowiadania o „Pajączku” oraz wykonały plakat.

W środę w świetlicy obchodziliśmy Dzień Bicia Rekordów. Dzieciaki próbowały swoich sił w skokach na skakance i w rzutach piłką do celu. To była świetna zabawa i świetne rekordy!😁

13.11.2023 – Wykonanie z dziećmi prac z liści ” Latawce „

11 Listopada w świetlicy

Jak co roku w świetlicy  klasy I, II i III wzięły udział w akcji „Szkoła do Hymnu” i o godz. 11:11 jednocząc się z placówkami oświatowymi w całym kraju odśpiewały Hymn  Polski. Były też: nauka mapy Polski,  oglądanie filmu o 11 listopada Święto Niepodległości,  omówienie pojęć  ojczyzny, symboli patriotycznych, tożsamość narodowa itp. karty pracy: malowanie flagi oraz łamigłówki związane ze świętem.

W świetlicy przygotowania do obchodów 11go listopada

31.10 Dzień Dyni w świetlicy

30.10 „Z ekologią na Ty”- Dzieci ze świetlicy wykonały zielnik.

27.10. Projekt „Z ekologia na Ty” dzieci wspólnie z nauczycielem napisały wiersz o tematyce ekologicznej pt.: ” Wiadomość”

W świetlicy 24.10. Światowy Dzień Origami, „Mój jesienny widok za oknem” praca ołówkiem, 25.10 Dzień Kundelka. Rozmowa o odpowiedzialności za naszych czworonogów przyjaciół. Dzieci same wykonały PSA techniką origami.

23.10. Dzieci z pierwszych klas robiły ludziki i zwierzęta z kasztanów 🙂

21.10 światowy Dzień Owoców i Warzyw w świetlicy. Zwrócenie uwagi na prawidłowe nawyki żywieniowe.

19.10 w świetlicy realizacja projektu Z Ekologia na Ty– dzieci tworzyły hasła reklamowe, a także wycieczka do pobliskiego lasu w celu realizacji projektu Kameleon oraz szukania oznak jesieni. Celem projektu było także przeniesienie procesu nauczania i nauki poza ściany szkolnej sali. Razem z dziećmi zrealizowaliśmy dwa zadania- oswoić zebrę i w pogoni za borowikiem. 1.poznanie podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym, nauka odpowiedniego zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Rozpoznawanie znaków drogowych w bliskim otoczeniu. 2. Zapoznanie uczniów z grzybami jadalnymi i trującymi, poznanie zasad panujących w lesie, wspólne zbieranie grzybów.

18.10 dzieci w świetlicy wykonały pracę na kamieniach . Malowały wg własnego pomysłu…

Tworzenie prac jesiennych: JEŻ  praca malowana pastelami technika rozmazywania. LIŚĆ farby plakatowe

Z ekologia na Ty- Dzieci tworzyły pracę plastyczne – Świat za 100 lat

Z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej, dzieci w świetlicy obejrzały prezentacje multimedialną dotycząca wspomnianego tematu oraz własnoręcznie wykonały piękny plakat, za co w imieniu wszystkich pracowników szkoły, serdecznie im DZIĘKUJEMY:)

W świetlicy w drugich i trzecich klasach praca plastyczna – jesienne drzewo oczami dziecka

9.10 Światowy dzień Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego.

Dzieci projektowały własne znaczki pocztowe

10.10. dzień bezpiecznego komputera – zagrożenia w Internecie

Jesienne inspiracje w świetlicy.

Kolejny poniedziałek „Z ekologią na Ty”. Dziś dzieci z klas pierwszych tworzyły własną książkę kucharską z Eko przepisami.

W klasach drugich – jesienne inspiracje z kasztanów.

Poniedziałek: C.D. Projekt ” Z ekologia na Ty” tworzenie wspólnie z dziećmi regulaminu młodego ekologa- Kodeks ekologa.

Poniedziałek i wtorek- gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Środa: oglądanie filmu o emocjach, ćwiczenia ruchowe, wyrzucenie złych emocji, karty pracy. Termometr emocji . Jak minął Ci dzień?

Czwartek: ” Z ekologią na Ty” tworzenie z klasami 1 pracy -kredą -symbol Eko. Jesienne inspiracje.

Piątek: film jakie znamy zwroty grzecznościowe. Tworzenie z dziećmi drzewa dobrych słów. Obchody Dnia Chłopaka- gry i zabawy ruchowe, tańce przy muzyce dla dzieci, konkursy z drobnymi upominkami.

W świetlicy idzie jesień -przygotowanie gazetki ,a także prace malowane farbami- Liść, a także wykonanie albumu o Kampinoskim Parku Narodowym z projektu „Z ekologia na Ty- 3 edycja”

2022/2023

Realizując Międzynarodowy Edukacyjny Projekt: „ Z kulturą mi do twarzy”, dzieci z naszej Świetlicy wykonały zadanie, którym celem było przybliżenie kultury Belgii.

Zapoznały się z podstawowymi informacjami dotyczącymi Belgii, obejrzały zabytki i ciekawe miejsca warte obejrzenia – w wypożyczonej  z biblioteki książce. Rozwiązały krzyżówkę, rebus i inne zadania, sprawdzając w ten sposób zdobytą wiedzę. Chętnie obejrzały jeden wybrany odcinek „Smerfów”- który został wykreowany przez belgijskiego rysownika komiksowego.

Na koniec wykonały i z wielką przyjemnością skonsumowały gofry, które pochodzą z Belgii i są też stałym przysmakiem w tym kraju.

Co niektórzy musieli poleżeć i odpocząć po pracy i smacznym posiłku

Świetlica szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Z Ekologia na Ty”.

Koordynatorem akcji w SP 3 jest Magdalena Bielicka.

W ramach pierwszych zajęć dzieci stworzyły plakat „Kodeks Ekologa”, zamieściły na nim hasła dotyczące ekologii, które zostały szczegółowo omówione

 Poniżej przedstawiamy plakat i kilka zdjęć dotyczących dzisiejszych zajęć

W dniu dzisiejszym w świetlicy Uczniowie wraz z Nauczycielami zrealizowali kolejne zadanie z projektu „Z Ekologia na Ty”, wspólnie wykonali kącik przyrodniczy oraz Uczniowie wykonali pracę plastyczne

Prace plastyczne wykonane w świetlicy szkolnej, tematem przewodnim jest jesien🍁🍂 Plakat wykonany wspólnie, praca zbiorowa oraz pejzaż jesienny- wydzieranka z papieru kolorowego🙂

Świetlicowa sowia rodzina, wykonana przez uczniów 🙂

Uczniowie wraz z Nauczycielami w świetlicy zrealizowali w kolejne zadanie z projektu „Z Ekologią na Ty”.Przyroda wokół nas – las w słoiku, praca techniczna🙂 Prawda, że piękne❓

W dniu wczorajszym dzieci w świetlicy realizowały trzecie zadanie z projektu: „Europa i ja”. Kontynuując poznawanie Grecji, dzieci zapoznały się z alfabetem greckim, stworzyły słowniczek obrazkowy ( 10 obrazków + podpis w języku greckim). Odsłuchały w języku greckim nazwy pokolorowanych przez nich obrazków, poznały podstawowe zwroty używane na co dzień w Grecji, uczyły się liczyć do 10. Bardzo podobała im się zabawa, gdzie lektor wymawiał liczbę w języku greckim a chętne dzieci odgadywały jaka to liczba w języku polskim. Za tydzień przed nami 4 zadanie z projektu 🙂

W dniu dzisiejszym z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały prace plastyczne „Talerzyki pełne zdrowia” oraz inne piękne rysunki 🍑🍊🍌🫐🍇🥝🍍🍉🍓.