Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj! 

DSC

27.04. uczniowie naszej szkoły przypomnieli wartość Konstytucji 3 maja, biorąc udział w Akademii z okazji jej uchwalenia 232 lata temu. 

W sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji uchwalenia 
w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Z tej okazji młodzież szkolna przygotowała przedstawienie, pomagające zrozumieć wydarzenia z tamtych lat. Podczas występu uczniowie mieli okazję wcielić się w szlachciców, marszałka, ale też lud Warszawy, co było szansą ukazania tego, że każda z tych grup inaczej reagowała na wieść o uchwaleniu Konstytucji. Młodsi uczniowie uświetnili uroczystość śpiewem patriotycznych piosenek oraz recytacją fragmentu wiersza Wisławy Szymborskiej. Akademię przygotowali uczniowie klas: 4a, 5f, 8c, 8e pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Pani Anny Dąbkowskiej oraz nauczycielki muzyki Pani Agnieszki Janickiej. Dekorację sali gimnastycznej wykonała Pani Katarzyna Słowik. O stroje i rekwizyty zadbali uczniowie biorący udział w akademii.  

DSCq
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC