Debata w Szkole Podstawowej nr 3  

()

26.04.2023 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach odbyła się Debata „Powstanie Warszawskie za i przeciw”.   

Nasza szkolna uroczystość miała bogatą oprawę słowno-muzyczną między innymi przedstawienie oraz film o debatach z poprzednich lat.  

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z ząbkowskich szkół podstawowych oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie z którą połączyliśmy się online. Uroczystość była obserwowana przez Dyrektorów ząbkowskich szkół oraz nauczycieli i młodzież zasiadającą w charakterze publiczności.  

Dyskusja pozwoliła zapoznać się z zebranym realiami czasu powstania. Młodzież przygotowując się, sama zgłębiała wiedzę o Powstaniu Warszawskim. Wymagało to wielu godzin poświęconych tematowi Powstania. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą oraz zrozumieniem tematu, a czas dyskusji wypełniony był merytoryczną wiedzą oraz bardzo dojrzałymi opiniami.  

Debata stale ewoluuje. W tym roku stała się nie tylko wymianą zdań i opinii na temat Powstania Warszawskiego, uczestnicy mogli również skorzystać ze stanowiska multimedialnego (gogle oraz długopisy multimedialne).  

Na zakończenie debaty Pani Dyrektor Ewa Kacprzak wręczyła uczestnikom pamiątkowe breloczki wykonane na drukarce 3D. 

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom za trud i zaangażowanie. 

DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC