Święto Szkoły – 3 X 2023 r. 

Ach, co to był za wyjątkowy dzień! Wzruszenie, honor, podekscytowanie – te emocje towarzyszyły nauczycielom i uczniom podczas wydarzeń, które miały miejsce tego dnia w naszej szkole, a atrakcji nie brakowało.    

Z okazji Święta Szkoły nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu Małego Powstańca, wygłoszone zostały przemówienia przez Dyrektor Szkoły – Panią Ewę Kacprzak oraz zaproszonych Gości, odbyło się także przejmujące przedstawienie teatralne. Był to również idealny czas na wręczenie przez Panią Dyrektor Orderów Przyjaciela Szkoły, a otrzymali je: Profesor Jan Żaryń – historyk, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego, Pani Małgorzata Zyśk – Burmistrz Miasta Ząbki oraz Pani Marzena Toton – Przewodnicząca Rady Rodziców z poprzedniej kadencji. Pan Paweł Poboży obdarował Gości magnesami przedstawiającymi mural Małego Powstańca.  

W tym czasie starsi uczniowie z entuzjazmem brali udział w grze miejskiej, młodsi zaś w leśnym rajdzie, by na sam koniec w wojskowych namiotach zjeść kiełbaski i grochówkę. 

Podczas tych uroczystości zaszczycił nas swoją obecnością uczestnik Powstania Warszawskiego, Pułkownik Czesław Lewandowski, ps. „Bystry”. Oficer opowiedział nam przejmującą historię ze swojego życia, jak, będąc żołnierzem Szarych Szeregów, podczas Powstania Warszawskiego uczestniczył w walkach, po czym stał się więźniem obozu koncentracyjnego Stutthof.  

Na zakończenie obchodów Święta Szkoły głośno i radośnie rozbrzmiała nasza pieśń szkoły – “Warszawskie dzieci”, podczas którego czuliśmy nostalgię, ale i dumę, że należymy do społeczności szkolnej, której patronem jest Wielki Bohater – Mały Powstaniec. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.