Spotkanie z pisarką Joanną Jagiełło

29 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Jagiełło, autorką powieści dla dzieci i młodzieży na które zaprosiliśmy uczniów klas siódmych.

„Warto robić w życiu to co daje nam radość, co jest naszą pasją i co jednocześnie ma sens…” – przekonywała młodych ludzi na spotkaniu autorskim Joanna Jagiełło. A jej biografia jest tego doskonałym potwierdzeniem. Od dziecka marzyła, żeby zostać pisarką. Jednak, głównie ze względów praktycznych, rozpoczęła studia prawnicze, później skończyła filologię angielską, pracowała jako nauczycielka  i kilka lat spędziła w korporacji… Jednak marzenia o tym, żeby pisać były w niej wciąż żywe. I tak w wieku trzydziestu paru lat zdecydowała, że pisanie stanie się jej zawodem. Dziś ma na swoim koncie ponad 30 książek – dla dzieci, młodzieży, dorosłych.

Twórczość pisarki to głównie powieści obyczajowe, odnoszące się do codziennych problemów życia nastolatków. Najbardziej znane jej powieści to „Kawa z kardamonem”, „Czekolada z chili”, „Tiramisu z truskawkami”, „Mleko z miodem”, „Zielone martensy”, „Jak ziarnka piasku”. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces powstawania i wydawania książki oraz jak wygląda życie pisarza. Co dla pisarza może być inspiracją dla powieści, jak pisarz wybiera temat i motyw przewodni, ile czasu zajmuje pisanie książki? Te i wiele innych pytań zadali młodzi uczestnicy spotkania.

Autorka pełna ciepła, otwartości chętnie odpowiadała na zadawane pytania, po spotkaniu z nią zapewne nikt nie ma wątpliwości, że warto jest podążać za swoimi marzeniami.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

DSC