Mała książka – wielki człowiek

images

„Mała książka – wielki człowiek” jest kampanią, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Pragniemy ich zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów, nauczycieli.

W celu realizacji powyższego celu, wszyscy uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Małego w Ząbkach, podczas spotkania w czytelni szkolnej, otrzymają wyprawkę, w skład której wchodzą:

  • książka Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” z ilustracjami Emilii Dziubak,
  • broszura „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Mamy nadzieję, że otrzymane pozycje pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy nie kończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Kochasz
Bez nazwy