Spotkanie Autorskie z Panią Agnieszką Dydycz

woje

24.10.2019 w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ząbkach odbyło się z spotkanie z pisarką Panią Agnieszką Dydycz. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu poznali historie „O Wojtku z Planety Uran”, którą napisała razem z synkiem Antosiem. Książka jest piękną opowieścią o tym, co dla dzieci jest ważne. Uczy poznawania świata, przyjaźni, serdeczności oraz mówi o najpiękniejszym zwyczaju w całym Układzie Słonecznym – o przytulaniu. Autorka chętnie i z uśmiechem odpowiadała na pytania dzieci dotyczące Planety Uran oraz Wojtka – bohatera książki. Uczyła również trzecioklasistów języka folskiego, którym mówi się na Uranie. Dzieci z radością powtarzały nowo poznane słowa. To było wyjątkowe i prawdziwie kosmiczne spotkanie.

Książka “O Wojtku z planety Uran” to piękna historia o przyjaźni, dzięki której Fundacja “Pomóżmy Dzieciom” zdobywa fundusze na wspieranie ośrodków, takich jak domy dziecka, ogniska i świetlice środowiskowe.