Ogólnopolski  Konkurs Matematyczny dla klas 1-3 PUCHACZ PIOTR

edycja Puchacz Piotr logo

Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w  Konkursie Matematycznym Puchacz Piotr. Celem  konkursu jest zachęcenie dzieci do podejmowania niestandardowych wyzwań, pogłębianie umiejętności i wiedzy z zakresu matematyki, pobudzenie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

Zadania konkursowe na wszystkich etapach i na wszystkich poziomach będą przeprowadzane w formie pisemnej. Obejmują zadania otwarte dostosowane do poziomu rozwoju dziecka, a także zadania z zakresu logicznego myślenia. 

I etap szkolny odbędzie się na terenie szkoły – 14  marca 2024 r.

          II etap międzyszkolny – 9 maja 2024 r.

         III etap ogólnopolski (finał w Warszawie) – 8 czerwca 2024 r.

Rodzice zgłaszają uczniów do dnia 4 marca 2024 r. do wychowawców klas poprzez maila na  e – dziennik.

Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu, dostępnym na stronie szkoły.

Konkurs jest zupełnie bezpłatny.

Zapraszamy do skorzystania z bazy testów, gdzie znajdują się wszystkie zadania z wcześniejszych edycji konkursu.

Zapraszamy

Izabela Laskowska

Iwona Sudoł

Harmonogram 2023-24 PDF

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr” 2023/2024 PDF