OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                Wisława Szymborska

                  29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Czytanie rozwija  wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji nauczyciele czytali dzieciom w klasach, na sali gimnastycznej, w bibliotece szkolnej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych książek. Czytaliśmy również książki w języku ukraińskim i angielskim.

A tak wyglądał Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole.

OGOLNOPOLSKI DZIEN GLOSNEGO CZYTANIA
OGOLNOPOLSKI DZIEN GLOSNEGO CZYTANIA