Microsoft Showcase School – wizyta delegacji z Wodzisławia Śląskiego

29 września 2022 r. w ramach wizyty studyjnej mieliśmy przyjemność gościć 23 osobową delegację z Wodzisławia Śląskiego. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele Urzędu Miasta na czele z Wiceprezydent Panią Izabelą Kalinowską oraz Dyrektorzy szkół i przedszkoli. Na spotkaniu była również obecna Burmistrz Miasta Ząbki Pani Małgorzata Zyśk. 

Zadaniem naszej szkoły było przybliżenie gościom funkcjonowania Microsoft Showcase School, jak również zaprezentowanie sposobów wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji i zarządzaniu. Kluczowym punktem wizyty okazały się zajęcia otwarte.  

Uczniowie z klasy 8o, pod kierunkiem Pana Jacka Siłakowskiego, przygotowywali prezentacjęz materiałami powtórzeniowymi z fizyki w Sway. Pani Katarzyna Łoś zaprezentowała nową pracownię informatyczną i poprowadziła zajęcia na temat: Budowania schematów blokowych algorytmów. Uczniowie klasy 8e wspólnie pracowali w OneNote – zeszytach w chmurze.  

Swoje umiejętności mogli zaprezentować również nasi młodsi uczniowie z klasy 3c, którzy kodowali drogę dla Ozobotów, te zajęcia poprowadziły Pani Iwona Sudoł i Marta Dziedzicka.  Panie Aneta Stankiewicz i Kamila Kosowska zaprezentowały zajęcia z Kodowania na Dywanie z klasą 2c. 

Następnie Pani psycholog Katarzyna Markowska i Pani logopeda Iwona Żórawska przeprowadziły krótkie szkolenie z Forms, podczas którego nasi goście mogli przygotować własne ankiety. 

Goście mieli także okazję zobaczyć sale gimnastyczną, fragment zajęć integracji sensorycznej, a także obejrzeli nową salę do techniki, która została wyposażona dzięki udziałowi szkoły w projekcie Laboratoria Przyszłości

Na koniec spotkania Pani Dyrektor Ewa Kacprzak i Panie wicedyrektor: Iwona Pańta oraz Renata Sidor opowiedziały, jak można wykorzystać pakiet Office 365 w zarządzaniu szkołą. Mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta okazała się ciekawa dla naszych gości i zapoczątkuje współpracę ze szkołami z Wodzisławia Śląskiego.

na stron
str
str
stro
strona
st
na stro
na stro