Narodowe Czytanie 2023 w naszej szkole

DSC

26 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez szkolną bibliotekę Narodowym Czytaniu. Odczytano fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Akcja została zainicjowana w 2012 i odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP, a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych. Wydarzenie już od lat pomaga zwrócić uwagę na bogactwo polskiej literatury, zachęcając jednocześnie do samodzielnego czytania książek. Prezydent RP Andrzej Duda zachęcając do udziału we wspólnym czytaniu powieści Orzeszkowej napisał: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu”.

Zaproszenie do udziału w tej uroczystości przyjęła Sekretarz Miasta Ząbki Pani Patrycja Żołnierzak, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Skwierczyńska, Dyrektor  szkoły Pani Ewa Kacprzak oraz uczennice klasy 7c: Karolina Perkuszewska, Karolinka Borucka, Milena Kulita.

W pięknej scenerii usłyszeliśmy „Legendę o Janie i Cecylii„ zilustrowaną pieśnią szlachecką „Ty pójdziesz górą” w wykonaniu Amelii Bartosiak i Antoniego Zawadzkiego.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom tegorocznej edycji i mamy nadzieję, że w przyszłorocznej akcji możemy liczyć na wsparcie miłośników literatury polskiej.
Na kolejną edycję Narodowego Czytania zapraszamy za rok.

DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC