Wycieczka

16 października 2023r. uczniowie klas VII a i VII g wzięli udział w wycieczce  do Gospodarstwa Edukacyjnego „CUDA – WIANKI”. Gospodarstwo znajduje się w Kicinach – wsi położnej w powiecie wyszkowskim, która ukryta jest wśród lasów i pól, z dala od zgiełku miasta. Wszystko tam płynie wolniej, jest nieopisany spokój i cisza wokół.

Celem wycieczki było przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie uczniom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowlanymi.

Na miejscu przywitały wycieczkowiczów dwa duże, łagodne psy Urwis i Viva. Łagodne usposobienie piesków wynika z faktu, że są to zwierzęta tresowane i wykorzystywane w dogoterapii.

W gospodarstwie cała grupa została podzielona na 4 zespoły, które kolejno brały udział w szeregu ciekawych i twórczych zajęć. Dzieci świetnie bawiły się i uczyły zarazem podczas gry terenowej. Dodatkową frajdą w tym punkcie była przejażdżka dorożką. Ciekawym zajęciem było przygotowanie i gotowanie klusek śląskich z cebulką i kiełbaską. Smakowały wyśmienicie!!!

Duże zainteresowanie wzbudziła także wizyta u niezwykłych alpak, których naturalnym środowiskiem życia są wysokie zbocza południowo- amerykańskich Andów. Alpakom towarzyszył niezwykle sympatyczny i wiecznie głodny koziołek o wdzięcznym imieniu Mietek. Uczniowie brali udział w warsztatach ludowych, każdy uczestnik stworzył swoją własną poduszkę.

Pobyt w Cudach i Wiankach zakończył się wspólnym ogniskiem.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wrażeń i wzruszeń, a jednocześnie stała się doskonałą konfrontacją książkowej wiedzy z otaczającą ucznia rzeczywistością.

OJ DANA, OJ DANA, JESIEŃ ZOSTAŁA GODNIE POWITANA!