Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu przypada 2 kwietnia.

Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Autyzm to zaburzenie rozwoju dziecka czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Diagnozowany jest już we wczesnym dzieciństwie i trwa przez całe życie. Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole nauczyciele wspomagający wykonali tematyczną gazetkę ścienną i rozdawali uczniom oraz rodzicom balony w kolorze niebieskim, które częściowo przybliżyły problem. Dzieci oraz pracownicy szkoły ubrani byli w tym dniu w kolorze niebieskim. Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.