Mistrzostwa w Biegach Przełajowych – Kamion 27.04.2018

biegi

27 kwietnia 2018 r. w Kamionie odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe, które zainaugurowały XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. 

Naszą Szkołę reprezentowali: Julia Rachoń 7b , Szatanowki Jakub  5e, Tabaka Julia 5d.

Cała impreza miała iście olimpijską oprawę. Wciągnięto flagę na maszt i zapalono znicz. Na początku wszystkich przybyłych gości powitała Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, na terenie której odbyły się igrzyska. Uroczystego otwarcia dokonała Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie było głównym organizatorem imprezy, z ramienia którego nad wszystkim czuwał Zenon Grąbczewski, który na koniec cieszył się z trzech medali swoich podopiecznych.

Dodatkowym elementem święta lekkoatletycznego było nadanie imienia Roberta Lewandowskiego trasie biegów. Nasz najlepszy piłkarz trzy razy wygrywał swoje biegi właśnie w Kamionie. Z tej okazji przybyła jego mama Iwona Lewandowska, która dokonała uroczystego przecięcia wstęgi. W krótkiej rozmowie przyznała, że na miejscu w Kamionie była naocznym świadkiem zwycięstw swojego syna.

W sumie na starcie stanęło 960 zawodników i zawodniczek, którzy pobiegli w 12 biegach.

Poniżej miejsca naszych zawodników.

Tabaka Julia 5d (800 metrów) – 9 miejsce 
Julia Rachoń (1000 metrów) – 16 miejsce 
Szatanowki Jakub  5e (1000 metrów) – 51 miejsce

DZIĘKUJEMY I WSZYSTKIM GRATULUJEMY  !!! 😊