Internetowy konkurs Maks Matematyczny już 9 marca !!!

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w internetowym konkursie Maks Matematyczny. Chętni uczniowie z klas 4-6 zgłaszają się do nauczycieli matematyki uczących w danej klasie. Opłata wpisowa dla jednego ucznia w konkursie to 9 zł. Zgłoszenie przyjmowane jest do 3 marca.

Maks Matematyczny jest zupełnie nową koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.

Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu tj. 09.03.2017 r. między godziną 8:00 a 16:00. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu. Każdy uczestnik jednorazowo może przeznaczyć maksymalnie 60 minut na rozwiązywanie zadań. W tym czasie może grać dowolną ilość razy, w celu uzyskania jak najwyższej sumy najlepszych wyników w obu grach. Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie  www.jersz.pl  .

Monika Kubacka-Żurek