I miejsce dziewczą w mini piłce nożnej

Marzenia się spełniają

W dniu 08.05.2017 po wcześniejszych zwycięstwach w   Mistrzostwach Ząbek, Mistrzostwach Rejonu, Mistrzostwach Powiatu dziewcząt w piłkę nożną, naszej reprezentacji przyszło uczestniczyć w mistrzostwach między powiatowych. W turnieju brały udział reprezentacje szkół– tj: zwycięzcy powiatu Wołomińskiego, Legionowskiego, Nowodworskiego, Piaseczyńskiego i Otwockiego. Celem rywalizacji  był  awans do turnieju finałowego w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, który ma odbyć się w Ostrołęce w dniach 12-14.05.2017. Uczestniczyć w nim będzie najlepsze 8 szkół z ponad 1700 szkół podstawowych całego województwa mazowieckiego wyłonionych w drodze eliminacji. Bycie w tej elicie jest marzeniem wielu reprezentacji , jednak tylko nielicznym się to udaje… Trzeba powiedzieć, że nam nie tylko się to udało, ale w pełni na to zasłużyliśmy powtarzając sukces z przed czterech lat… W tym turnieju dziewczęta  pokazały ogromne doświadczenie wyniesione z wcześniejszych eliminacji , a także z rozgrywek na różnych szczeblach rozgrywkowych reprezentując również UKS Ząbkovia Ząbki. W każdym meczu dziewczęta kontrolowały przebieg spotkania przypieczętowując to kompletem zwycięstw. Radość była ogromna, a awans w pełni zasłużony. Dzięki wsparciu finansowemu rady rodziców w Finale Mazowieckim ,możemy dalej reprezentować szkołę. Mimo ,że już możemy czuć się spełnieni, to obiecujemy dać z siebie wszystko. Za wsparcie dziękujemy. Trener Jarosław Dobrowolski.

Skład zwycięskiej drużyny:

Bloch Zosia, Sobota Zosia,Tabaka Julia,Drężek Julia,,Błażkowska Zuzia,Wnuk Maja,Wójcik Weronika,Szatkowska Helena,Komar Karolina, Kowalczyk Julia, Pietrasik Zuzia

A oto wyniki spotkań:

SP Sobiekursk- SP 3 Ząbki                            0:2

SP Stare Pieścirogi- PSP 72 Piaseczno     2:0

SP 8 Legionowo- SP Sobiekursk                 3:1

SP 3 Ząbki- SP Stare Pieścirogi                   4:2

SP 8 Legionowo- PSP 72 Piaseczno          0:2

SP Sobiekursk- Stare Pieścirogi                 0:3

PSP 72 Piaseczno- SP 3 Ząbki                     0:2

SP Stare Pieścirogi- SP 8 Legionowo       3:1

PSP 72 Piaseczno- SP Sobiekursk              1:0

SP 3 Ząbki- SP 8 Legionowo                        4:3

Kolejność końcowa zawodów

  1. SP 3 Ząbki                  pow. wołomiński – awans do finałów XIX MIMS
  2. SP Stare Pieścirogi          pow. nowodworski
  3. PSP 72 Piaseczno            pow. piaseczyński
  4. SP 8 Legionowo               pow. legionowski
  5. SP Sobiekursk   pow. otwocki