Gdzie po lektury?

Drodzy uczniowie, jeśli nie zdążyliście wypożyczyć lektur ze szkolnej biblioteki przed zalecaną domową kwarantanną, podajemy strony internetowe, na których dostępna jest część lektur szkolnych. Zachęcamy do korzystania z biblioteki internetowej Wolne Lektury https://wolnelektury.pl/ lub https://lektury.gov.pl/

Znajdziecie tam lektury w wersji elektronicznej zupełnie za darmo. Z powodu ograniczeń licencyjnych niestety nie będzie tam wszystkich tytułów. Literatura znajdująca się w Wolnych Lekturach jest w całości w domenie publicznej, tzn. nie obejmują ją prawa autorskie. Z tego dobra możemy więc śmiało korzystać zupełnie legalnie. Wszystkie utwory tam zamieszczone można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

W razie pytań służymy pomocą i radą od poniedziałku do piątku w godzinach pracy:

Alina Stachowiak – Alina.Stachowiak@sp3zabki.pl             8.00 – 14.00

Joanna Kita          –  Joanna.Kita@sp3zabki.pl                      10.00- 16.00

Zaglądajcie proszę na stronę internetową szkoły do zakładki Biblioteka. Raz w tygodniu będziemy tam zamieszczać informacje, co warto przeczytać oraz obejrzeć w teatrze nie wychodząc z domu.