Finał konkursu dekanalnego: „Działalność Zbawiciela”

W dniu 25.04.2017 r. odbył się w naszej Szkole finał konkursu dekanalnego: „Działalność Zbawiciela” dla uczniów klas IV szkół podstawowych z Dekanatu Zielonkowskiego (obejmującego Ząbki, Marki i Zielonkę). Uczniowie przybyli pod opieką swoich nauczycieli religii przygotowali się ze znajomości wybranych części Ewangelii św. Łukasza, Ewangelii św. Mateusza i 1 Księgi Samuela. W sumie rywalizowało 17 finalistów z następujących szkół: SP3 z Marek, SP1 i SP3 z Zielonki oraz Prywatnej SP, SP2 i SP3 z Ząbek.

Całość rozpoczęła się o 11.20. w nowej pracowni religijnej. Zgromadzonych powitała wicedyrektor Margerita Biedrzycka, zaś w imieniu organizatorów ks. Rafał Goliński. Po krótkim omówieniu zasad uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań testowych, które pozwoliły wyłonić następujących laureatów, :

  1. Jan Jaczewski (SP 2 Zielnoka)
  2. Adam Chojnacki (Prywatna SP Ząbki)
  3. Maciej Demianiuk (SP 2 Ząbki)

Wyróżnienie:  Barbara Szymczak (Prywatna SP Ząbki)

Nagrody wręczył przybyły na koniec dziekan Dekanatu Zielonkowskiego,   ks. Andrzej Kopczyński (główny organizator konkursu).

Tym razem goście wykazali się lepszą znajomością Biblii. Należy jednak zaznaczyć, że nasza Szkoła może się poszczycić laureatem w kategorii klas szóstych. Jest nim Maciej Polubiec z 6d, który w Markach 26. kwietnia zajął 3 miejsce.

Pozostaje złożyć gratulacje i liczyć, że kolejne lata przyniosą dalsze sukcesy naszej Szkole.

 

Ks. Rafał Goliński