„Bajczytanki Pani Hanki” – spotkanie z pisarką Panią Hanną Niewiadomską

DSC

14.11.2023 r. biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie „Zabawy z poezją” z Panią Hanną Niewiadomską, autorką książek dla dzieci wydawanych pod tytułem „Bajczytanki Pani Hanki”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 0-I wraz z wychowawcami.

Spotkanie miało na celu zachęcić naszych najmłodszych uczniów do czytania książek. Podczas spotkania Pani Hania czytała dzieciom Bajczytanki, opowiadała jak się pisze wiersze, skąd bierze pomysły. Namawiała dzieci do czytania oraz przedstawiła im korzyści wynikające z sięgania po książkę.

Nie zabrakło również zabaw z poezją – poetka zaproponowała zabawy twórcze z układaniem rymów oraz pobudzające wyobraźnię, a wszystkie klasy zainspirowane spotkaniem wspólnie z autorką ułożyły swój pierwszy wiersz. Na zakończenie spotkania chętni uczniowie otrzymali imienną dedykacje od autorki.

Spotkanie z poetką odbyło się w ramach realizacji w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DSC
DSC
DSC
DSC
DSC
DSC