Galeria

Wyjazd 8 klas na Targi Edukacyjne

Dnia 15.03.2024 klasy 8a i 8d wraz z wychowawcami Panią M.Nowosielską i Panem W.Moszczyńskim oraz z doradcą zawodowym Panią Igą Kowalczyk- Szczygielską wybrały się na Targi Edukacyjne do sali EXPO w Warszawie. W ramach wydarzenia uczniowie ósmych klas mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną liceów i techników. Przygotowany został również  program dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty ( czyli krok po kroku jak wygląda egzamin, wymagania, wskazówki, najczęściej popełniane błędy). Uczniowie mogli także skorzystać z konsultacji doradców zawodowych ,którzy pomagają w określeniu predyspozycji i zaplanowaniu ścieżki edukacyjnej. Wycieczka przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia nowości dotyczących doradztwa zawodowego, które pojawiają się na naszej szkolnej gazetce. W tym miesiącu: ciekawe sentencje dotyczące pracy i wyboru zawodu.

Ciekawi Goście i interesujące zawody na lekcjach doradztwa zawodowego

Dnia 6 listopada 2023  na zajęciach z doradztwa zawodowego gościliśmy Panią Paulinę Gryz- dietetyka klinicznego żywienia. Pani Paulina z  uczniami z klasy 7c rozmawiała na temat swojej pracy w szpitalu, opowiedziała jaką ścieżkę edukacyjną należy przejść, by móc pracować w tym zawodzie, a także jakie są predyspozycje oraz przeciwskazania do wykonywania tej profesji.

Pani Paulinie serdecznie dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia i poświęcony czas.

Rodzice prezentują swoje zawody!

W grudniu 2022 roku na lekcjach doradztwa zawodowego w klasach ósmych, odbył się cykl zajęć zawodoznawczych z ciekawymi gośćmi- reprezentującymi różne zawody. Klasy ósme odwiedzili między innymi:

  • Pani Magdalena Rybak- architekt krajobrazu
  • Pan Mirosław Sikora- drukarz, poligraf
  • Pan Krzysztof Sulkowski- Inspektor Dozoru Technicznego
  • Pani Eliza Tarasiewicz- fotograf

Na lekcjach doradztwa zawodowego prowadzonych przez wyżej wymienione osoby, uczniowie klas ósmych dowiedzieli się, na czym polega praca w poszczególnych zawodach, jakie są plusy i minusy tych profesji , jakie ścieżki edukacyjne należy przejść, by móc wykonywać dany zawód. Uczniowie dowiedzieli się także o zagrożeniach w pracy, o zapotrzebowaniu na poszczególne zawody na rynku pracy, obejrzeli przygotowane przez naszych gości prezentacje multimedialne, zdjęcia, filmy, gadżety i akcesoria potrzebne do wykonywania zawodów, a także uczestniczyli w zabawie edukacyjnej.

W ramach lekcji zawodoznawczych uczniowie zostali także zaproszeni do piekarni w Ząbkach, do Pana Rafała Mozga, aby tam, na miejscu zobaczyć i wysłuchać wielu ciekawych informacji o zawodzie piekarza, działalności piekarni. Uczniowie zobaczyli jak wygląda specjalny piec do wypieku pieczywa, nauczyli się robić zakwas, a także poznali historię chleba.

Wszystkie zajęcia były bardzo interesujące, wniosły dużo nowej wiedzy i wiadomości, uczyły i bawiły. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak prowadzonych zajęć, chętnie w nich  uczestniczyli, zadawali dużo pytań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wspaniałe zajęcia!