Zawody sportowe w ,,wyścigach rzędów” klas II – III – IV o Puchar Burmistrza Ząbek

zawody

W dniu 22 stycznia (wtorek) 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach odbyły się międzyszkolne zawody sportowe w ,,wyścigach rzędów” dla klas II – III –IV. W zawodach wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3. Reprezentacja składała się z 12 zawodników ( 6 dziewczynek i 6 chłopców) i rezerwowi na wypadek kontuzji.

Zawody otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pan Tomasz Łukawski. Dzieci startowały w 7 konkurencjach:

– bieg z nakładaniem i ściąganiem ringo z pachołka,

– w siadzie skrzyżnym jazda na deskorolce,

– slalom hokejowy zakończony strzałem do bramki,

– bieg – przekładaniem szarfy – przeskoki przez płotki,

– bieg do pachołka z szukaniem własnego numeru startowego,

– skoki dokładane (konkurencja techniczna),

– jazda na deskorolce jadąc na brzuchu.

Po każdej konkurencji za zajęcie poszczególnych miejsc przyznawane były punkty. Wszystkie dzieci rywalizowały zgodnie z zasadami fair – play, przy głośnym dopingu ukończyły zawody bez kontuzji i urazów.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2,

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1,

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3.

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i upominki ufundowane przez Urząd Miasta Ząbki.

Na zakończenie zawodów Pan Burmistrz Wojciech Gut wręczył puchar kapitanowi Szkoły Podstawowa nr 2 za zajecie I miejsca w rywalizacji sportowej.

Podziękowanie dla Urzędu Miasta Ząbki i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 za pomoc w organizacji zawodów.

Podziękowania dla opiekunów reprezentacji szkół za przygotowanie drużyn.

Podziękowania dla klasy 5F ze Szkoły Podstawowej nr 3 za pomoc organizacji zawodów.

Nauczyciele wf ze szkoły Podstawowej nr 3