X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

logo

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Zbliża się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia sprawdzana będzie „tabliczkowa wiedza” podczas egzaminów wśród uczniów klas III oraz uczniów klas IV-VIII na lekcji matematyki. Osoby, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie zadania otrzymują odznakę eksperta tabliczki mnożenia oraz certyfikat.

W ramach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który odbędzie się 02.10.2020r. organizowany jest Internetowy Konkurs matematyczko-logiczny. Zadaniami konkursowymi będą łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb. Rejestracja już jutro (29.09.2020) – niezbędny kod do rejestracji zostanie przekazany w wiadomości przez dziennik elektroniczny przez Koordynatora Szkolnego.

Więcej informacji o konkursie: https://www.wmtday.org/pl/konkurs-matematyczno-logiczny-2020

Za miejsca I-X (w każdej kategorii) przyznawane będą medale, dyplomy, Karty Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, plecaki i piórniki.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Koordynatorzy Lokalni ŚDTM 2020
Agnieszka Kalata
Natalia Ślepowrońska