Wycieczka do Nadleśnictwa Celestynów

W dniu 17.11.23 klasy 5b i 4a uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa Celestynów. Rozpoczęliśmy od spaceru w lesie, szczególnie podobało nam się “Goździkowe Bagno”, gdzie zobaczyliśmy torfowiska oraz wydmy. Następnie poszliśmy do sal edukacyjnych. W pierwszej sali ekspozycyjnej zobaczyliśmy fragment lasu z jej naturalnymi mieszkańcami. Słuchaliśmy odgłosów różnych zwierząt i mogliśmy dotknąć prawdziwej sierści dzika, sarny, jelenia i kuny. Ta multimedialna wystawa zwierząt i roślin leśnych była bardzo ciekawa. W kolejnej sali uczestniczyliśmy w warsztatach pt. “Leśny mikroświat”. Korzystaliśmy z mikroskopów, przez które oglądaliśmy różne zwierzęta. Szczególnie spodobały się nam motyle, korniki i żuki. Pod mikroskopem widać wiele szczegółów, o których nie wiedzieliśmy, świat “mikro” jest fascynujący. Dzień zakończyliśmy smaczną kiełbaską z grilla.  

IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG