Spotkanie z pisarką Joanną Olech

DSC

Czy istnieje szkoła dla pisarzy?   Ile trzeba mieć lat, żeby zostać pisarzem? Czy pisarz może robić błędy? Na te i inne pytania odpowiadała autorka i ilustratorka książek dla dzieci Joanna Olech.

20 listopada 2023r. mieliśmy ogromny zaszczyt i przyjemność gościć u nas w szkole Panią Joannę Olech, autorkę książek dla dzieci takich jak „Tarantula, Klops i Herkules”, „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Pulpet i Prudencja – smocze pogotowie przygodowe”, „Pompon na wakacjach” czy słynna już „Dynastia Miziołków”. Joanna Olech to również wielka aktywistka na rzecz czytelnictwa dla dzieci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas V.

Podczas spotkania pisarka opowiadała o tym jak powstawały jej książki, co tak naprawdę stało się dla niej inspiracją do tworzenia książeczek dla dzieci i młodzieży. Pani Joanna zdradziła dzieciom, jak to się stało, że została pisarką i w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach, a także czytała zgromadzonym fragmenty swoich opowiadań. Dzieci z wielką przyjemnością wdawały się w dyskusję z autorką, chętnie odpowiadały na jej pytania. Śmiechów nie było przy tym końca. Atrakcją spotkania były konkursy, zagadki  i zabawy. Piątoklasiści mieli okazję popisać się swoją kreatywnością, wymyślając historie o smoku w różnych nastrojach. Oczywiście to tylko niektóre z zaproponowanych konkursów i zabaw. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni.

Na zakończenie spotkania można było uzyskać autograf  z „miziołkową” lub „pomponową” pieczątką. Wesoła atmosfera całego spotkania sprawiła, że zapewne na długo pozostanie ono w pamięci jego uczestników.

Czytanie czyni człowieka nowoczesnym. Otwiera go na świat, na nowe źródła informacji i spotkania z ludźmi, rozwija kompetencje społeczne – umiejętność współdziałania i współpracy. Zatem… czytajmy!

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

DSC
DSC
DSC