Festiwal nauki 2018 SP3 w Ząbkach

Festiwal Nauki w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji  w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach

Nowe technologie i innowacyjne projekty to koło zamachowe świata, ludzi i gospodarki. Umiejętność programowania jest obecnie uznawana za jedną z kluczowych kompetencji w procesie uczenia się. Nic więc dziwnego, że tegoroczny festiwal nauki odbywał się pod hasłem Dzień Nowych Technologii w Edukacji. W środę 21 marca w nasza szkola dołączyła do ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji. Przez kilka godzin szkołą całkowicie zawładnęły nowe technologie w edukacji.

W trakcie organizowanych przez naszych nauczycieli lekcji otwartych cała społeczność Ząbek miała okazję zobaczyć jak wykorzystujemy technologie informacyjno-komunikacyjne w codziennej pracy z uczniami. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem robotów, z wyścigiem w roli głównej. Oprócz tego uczestników festiwalu nauki interesowały zajęcia z drukarkami 3D i doświadczenia chemiczne.

Nie zabrakło też komputerów i internetu. Dzieci miały okazję zobaczyć hologramy, prezentacje i filmy nagrane oraz wyreżyserowane przez uczniów Szkoły Małego Powstańca. Dzień obfitował też w wiele rozrywek. Odbyło się karaoke, zajęcia artystyczne oraz wiele quizów z wykorzystaniem kahoot, która pozwala na wykorzystanie telefonów komórkowych podczas rozwiązywania zadań. Punktem kulminacyjnym było przedstawienie „Witaj wiosno” w trakcie którego uczniowie wykorzystali TIK do przygotowania scenerii.

Podczas festiwalu szkołę odwiedził Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski, który wraz z Prezesem PWiK Januszem Tomaszem Czarnogórskim otworzyli na terenie placówki poidełka z wodą drewniczanką. Od tej pory wszyscy uczniowie będą korzystać z nich do woli. Festiwal nauki w szkole podstawowej im Małego Powstańca na stałe wpisał się w kalendarz cyklicznych imprez miasta Ząbki. Do zobaczenia za rok!