XVI Kampania Białych Serc – Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom

plakatXVIKBS

12 października 2020 r. rozpoczyna się XVI Kampania Białych Serc – Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy.

Mława, Ząbki, Warszawa, Częstochowa, Malbork, Elbląg,  Mrągowo, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Bytom, Wrocław, Tarnobrzeg, Ełk, Radoszyce, Sońsk, Konin, Wejherowo, Pułtusk, Ciechanów i w wielu innych miastach oraz maleńkich miejscowościach w Polsce pojawią się symbole Kampanii w postaci białych serduszek w oknach. Już 16 raz rozpoczyna się jedna z większych profilaktyczno-edukacyjnych akcji w Polsce, której celem jest uświadomienie szczególnie młodych ludzi o zagrożeniach jakimi są narkotyki, czy innego rodzaju uzależnienia. 

W tym roku główny organizator porusza temat szkodliwości e-papierosów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia, ale także dla życia. Coraz częściej dochodzi do przypadków zatrucia płynem do e-papierosów, a Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że w e-papierosach mogą się znaleźć m.in. THC lub CBD, syntetyczne katynony, w tym mefedron, kokaina, heroina,czy fentanyl. U nas w kraju już odnotowano dwa przypadki śmiertelne wskutek zażycia fentanylu w e-papierosie. 

Pandemia koronawirusa nie zatrzymała białych serduszek w walce o zdrowie i życie wolne od uzależnień, a więc od 12 do 25 października 2020r. odbędzie się wiele akcji, w tym także imprezy promujące zdrowy i sportowy tryb życia. Wszystko z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa. 

XVI Kampania Białych Serc odbywa się pod honorowym patronatem między innymi Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Biskupa Płockiego, Rzecznika Praw Dziecka. 

Koordynator Kampanii Białych Serc 
Wiesław Moszczyński