WYCIECZKA KLASY 4K DO CENTRUM EDUKACJI I HISTORII STOŁECZNEJ STRAŻY POŻARNEJ.

We wtorek, 24 października 2023r., uczniowie klasy 4k wraz ze swoją wychowawczynią – panią Edytą Stepuch zwiedzili  Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej – wspaniałe i niesamowite miejsce. Tam mogli zgłębiać wiedzę o historii Straży Pożarnej oraz o współczesnej pracy strażaków. Na dwóch kondygnacjach budynku o łącznej powierzchni 1000 m2  przygotowano 15 wystaw prezentujących bogatą historię Warszawskiej Straży Pożarnej począwszy od jej powstania aż do działań jakie podejmowane są w chwili obecnej. W całość wkomponowana jest ścieżka edukacyjna mająca na celu kształtowanie pozytywnych postaw oraz zachowań wobec zagrożeń życia, zdrowia, mienia i środowiska.  Wizyta w muzeum była niezwykle ciekawa i pouczająca, największe wrażenie zrobił „pożar kontrolowany”. 

Obok centrum nieprzerwanie funkcjonuje Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.  Uczniowie klasy 4k zapoznali się z pracą strażaków. Wycieczka bardzo udana! Zapraszamy do fotorelacji.