Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach laureatem Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego

Kuratoryjny konkurs matematyczny odbywa się co roku. Tradycją Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach jest udział w tym konkursie. Po raz kolejny uczeń tej właśnie szkoły odniósł wielki sukces – Maciej Polubiec został laureatem konkursu matematycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Do pierwszego etapu (szkolnego) kuratoryjnego konkursu matematycznego przystąpiło w województwie mazowieckim 10051 uczniów, zaś do trzeciego (etapu wojewódzkiego) zakwalifikowało się tylko 252 osoby. Spośród uczestników trzeciego etapu wyłoniono 68 laureatów, wśród nich znalazł się Maciej Polubiec, uczeń klasy 6d Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca.

Maciek jako jedyny ze wszystkich ząbkowskich szkół podstawowych, został laureatem tak zaszczytnego konkursu matematycznego.

Uczeń zmierzył się z nie lada wyzwaniem pochłaniającym mnóstwo czasu i kosztującym wiele wysiłku, ale trud się opłacił. Cieszymy się, że pasja połączona z ciężką, dodatkową pracą dała tak wspaniałe rezultaty.

Jesteśmy dumni z zaangażowania Maćka, gratulujemy mu tak wielkiego sukcesu i życzymy kolejnych.