Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Swiatowy Dzien Ksiazki

25 kwietnia pracownicy biblioteki zapraszają na „Dzień z książką” w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W tym dniu zachęcamy wszystkich do przyniesienia ulubionej pozycji i czytanie na przerwach oraz dyskusji z przyjaciółmi. Zapraszamy również do zapoznania się z nowościami książkowymi.

Ogłaszamy konkurs „Zareklamuj swoją ulubioną książkę” – plakat, ilustracja, streszczenie czy recenzja a może jeszcze coś innego…. Po więcej szczegółów zapraszamy do biblioteki.

W dniach 25-27 kwietnia zapraszamy uczniów do udziału w konkursach czytelniczych – „Podróż z Maleszką”, „Bez zmrużenia oka”, „Znane cytaty”.  W tych dniach na tablicy w bibliotece będą prezentowane  zadania, za rozwiązanie  których można zdobyć codziennie punkty. Wystarczy zapisać odpowiedzi na kartkach i każdego dnia do godziny 16.00 przynieść do biblioteki szkolnej. Na zakończenie konkursów punkty zostaną zsumowane, a zdobywcy największej ilości nagrodzeni. Podsumowanie wszystkich konkursów nastąpi 4 maja.

Zapraszamy do zabawy!!!