SPRZATANIE ZAPOMNIANYCH GROBÓW

IMG

W poniedziałek 30 października 2023 roku członkowie wolontariatu szkolnego oraz samorządu uczniowskiego wybrali się na cmentarz parafialny, przy ulicy Piłsudskiego w Ząbkach,  który znajduje  nieopodal szkoły, aby posprzątać zapomniane, zaniedbane i porośnięte trawą groby.

        Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali swoją pracę. Uprzątnęli z nagrobków gałęzie i jesienne liście. Zadbali o ponowne ustawienie przewróconych krzyży i tabliczek z imionami i nazwiskami zmarłych. Usunęli z grobów stare, wypalone znicze, a na ich miejsce zapalili nowe, chcąc uczcić pamięć zmarłych. Po zakończonych pracach porządkowych, uczniowie przeszli także alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich oraz zapalili znicze. Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze.

       Cieszymy się, że nasza młodzież chętnie uczestniczy w akcjach prowadzonych na terenie gminy i mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez naszą Szkołę nigdy nie zaniknie.                                                                                     Samorząd Uczniowski i Wolontariat Szkolny

IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG