SPOTKANIE AUTORSKIE Z POETKĄ HANNĄ NIEWIADOMSKĄ

30 maja w naszej szkole w ramach projektu „Polubić czytanie”,odbyło się spotkanie autorskie pt. „Zabawy z poezją”. Gościem była Pani Hanna Niewiadomska, autorka zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0-1. Podczas wizyty autorka stworzyła niezwykle serdeczną atmosferę. Zachęcała uczniów do czytania książek oraz uświadomiła dzieciom, że bycie „molem książkowym” niesie ze sobą wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę a przede wszystkim daje ogromną satysfakcję. Opowiadała nam jak powstaje wiersz, z czego się składa i skąd czerpie pomysły na swoje utwory. Sama jest autorką ponad dwustu wierszyków dla dzieci, które są zabawne i bardzo pouczające. Mieliśmy przyjemność wysłuchać także recytacji naszych uczniów, takich wierszy jak: „Zakochane parasole”, „Bąk”, „Babcia”, „Bałagan”, „Zebra” czy „Felek kartofelek”. Podczas spotkania wspólnie bawiliśmy się w dobieranie rymów i układanie wierszyków. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od pisarki pamiątkową zakładkę do książki. Bardzo dziękujemy Pani Hannie za wesołe i twórcze zajęcia z poezją.

Organizatorem spotkania autorskiego była biblioteka szkolna.