Rok szkolny 2017/2018 z MegaMisją

megamisja

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, który w tym roku będzie realizowany w naszej świetlicy szkolnej.

MegaMisja ma charakter gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, będą podejmowały zadania w MegaMisji i zdobywały punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie placówki.

Dzięki MegaMisji i podejmowaniu wyzwań, dzieci nauczą się jakie treści można publikować w internecie, dowiedzą się jak mogą chronić swoją prywatność, co mogą zrobić by uniknąć niebezpieczeństw w sieci. Ponadto nauczą się tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji. Wszystkie potrzebne informacje, znajdziecie Państwo na stronie internetowej https://megamisja.pl/.