Przyłącz się do akcji charytatywnej dla Ksawerego

Ksawery

Przyłącz się do akcji charytatywnej dla Ksawerego, dwuletniego mieszkańca Ząbek

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej organizowanej przez komitet społeczny Akademii Odkrywcy. 23 marca 2017 r.(czwartek) w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Ksawerego Słomki. W tym dniu puszki będą wystawione w trzech miejscach: dyżurka przy głównym wejściu, biblioteka szkolna oraz w Filii. Do akcji włączą się nasi wolontariusze, którzy będą chodzić z puszkami po klasach w godzinach 10.10 – 10.55 i 13.30 – 14.15.

Ksawery to dwuletni mieszkaniec Ząbek, który przyszedł na świat z wieloma zmianami skórnymi, ranami oraz pęcherzami na całym ciele. Po wielokrotnych seriach badań i obserwacji, zdiagnozowano u Niego mastocytozę skórną rozlaną w jej najcięższej postaci.

Przypadek Ksawerego jest pierwszym takim w Polsce i zaledwie jednym z kilku na całym świecie. Z tego powodu, leczenie jest wyjątkowo trudne, a wręcz eksperymentalne.

W wyniku nieustających wyrzutów histaminy powstają zmiany skórne powodujące świąd i podrażnienie. Jako, że nowe zmiany pojawiają się codziennie, Ksawcia nawet na krótką chwilę nie opuszcza ból i cierpienie.

Wszystkich ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los cierpiącego Maluszka, bardzo prosimy o wsparcie, które pomoże nam sfinansować badania oraz bardzo drogie leczenie w Klinice Szwajcarskiej. To jak na razie jedyna szansa na pokonanie choroby i uwolnienie Ksawerego z objęć choroby.

Pomóżmy żyć Ksaweremu bez bólu i cierpienia!!!

Informacja o sytuacji życiowej Ksawerego