„Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.” R. R. Tolkien

tolkien

John Ronald Reuel Tolkien (1892 – 1972) był angielskim pisarzem, profesorem filologii klasycznej oraz znawcą literatury staroangielskiej, wykładającym na Oxfordzie. John Ronald Reuel Tolkien uważany jest za prekursora gatunku fantasy w literaturze.  W jego powieści pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” po raz pierwszy pojawił się szeroko wykorzystywany we współczesnej literaturze fantasy motyw walki dobra ze złem, czy drużyny zjednoczonej przez wspólny cel.

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury fantasy do szkolnej biblioteki od 25 do 31 marca. Czekają na Was liczne atrakcje:

  1. Rozwiązywanie zagadek – przewidziane nagrody.
  2. Kody QR – Tego dnia w bibliotece będą wywieszone kody QR. Po zeskanowaniu telefonem ukażą Wam się ciekawostki o Tolkienie.
  3. Pisanie listów w języku elfickim.
  4. Głośne czytanie, również w języku ukraińskim.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Organizatorzy:  Alina Stachowiak, Joanna Kita