Narodowe Święto Niepodległości

niepodleglosc

W przeddzień 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły pokazali, że pamiętają o bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność. 

W sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji młodzież szkolna przedstawiła inscenizację na temat ważnych dla Polaków wydarzeń z kart naszej historii, takich jak: rozbiory, powstania narodowe oraz I wojna światowa. Podczas występów uczniowie recytowali wiersze, odgrywane były scenki ukazujące wydarzenia, które miały miejsce w latach 1795-1918. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, który zaśpiewał pieśni patriotyczne. Podsumowaniem tej ważnej uroczystości był film przygotowany przez nauczyciela etyki p. Zbigniewa Bodeckiego i nauczyciela muzyki p. Pawła Jedlińskiego. Akademię przygotowali uczniowie z klas VII i VIII pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Justyny Kostrzewskiej oraz nauczycielki muzyki p. Agnieszki Janickiej. Dekorację sali gimnastycznej wykonała p. Katarzyna Słowik. 

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli także udział w ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”. Uroczyste odśpiewanie wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wciągnięcie biało-czerwonej flagi na maszt odbyło się o symbolicznej godzinie 11.11.

Poniższe zdjęcia oraz filmy są piękną lekcją patriotyzmu.

Link do filmu Niepodległość

Odśpiewanie Hymnu