Klasa 6f na Akademii Druku 3 d

7 listopada uczniowie klasy 6f naszej szkoły wraz z wychowawczynią panią Mirosławą Klimasarą i nauczycielką informatyki Anetą Majewską wzięli udział w zajęciach organizowanych przez fundację Orange i stowarzyszenie Robisz.to oraz firmę FabLab. Do projektu zakwalifikowało się tylko 15 klas.

Akademia Druku 3d ma na celu łączenie zagadnień z dziedziny elektroniki, druku 3d, mechaniki oraz kodowania. Tylko takie połączenie umożliwi swobodne rozwiązywanie problemów natury technicznej, przygotuje młodzież do wyzwań obecnych czasów i zainspiruje do stawiania sobie coraz wyższych poprzeczek.

W drugim etapie uczniowie przygotowują prace konkursowe “Potrzebne w domu”. Najlepsze zgłoszenia zostaną zakwalifikowane do dalszej części projektu, która będzie szerzej obejmowała aspekty projektowania i pracę z technologiami 3d. Trzymamy kciuki! Nadsyłanie prac do 18 grudnia, ogłoszenie listy osób, które przeszły do następnego etapu 21 grudnia. Trzymamy kciuki!