Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

Mała książka wielki człowiek

Nasza szkoła włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Kampania w tym roku skierowana  jest m.in. do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania,  rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu  do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Uczniowie klas pierwszych otrzymają wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą:

  • „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Więcej informacji o kampanii „Mała książka – wielki człowiek”,  można znaleźć na stronie Instytutu Książki pod hasłem „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka”.