I Twój miś może zostać ratownikiem

„Twój miś może zostać ratownikiem” to akcja mazowieckich strażaków. Zarówno tych zawodowych jak i ochotników. Mundurowi czekają na maskotki od państwa. Przekażą je dzieciakom, które znalazły się w dramatycznych sytuacjach bo jak przekonują kiedy dochodzi do wypadku czy pożaru mały miś w rękach dziecka potrafi czynić cuda.

Zbieramy maskotki zarówno nowe jak i używane.
Zbiórka trwa od 16 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku. Maskotki należy przekazywać do wychowawców.

To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny – zwracający uwagę na krzywdę innych.