Festiwal Nauki 21.03.2017 r.

Dzień 21 marca w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach był nie tylko powitaniem wiosny, w ramach projektu „Święto Odkrywców Talentów” autorstwa Pani Wicedyrektor Margarity Biedrzyckiej i Pani Iwony Pańty odbył się Festiwal Nauki. Cele festiwalu koncentrowały się na zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w innowacyjne działania, rozwijaniu kreatywności oraz zdobywaniu umiejętności przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie klas 3-6 z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w quizach matematycznych, językowych, muzycznych, grach i łamigłówkach polonistycznych oraz logopedycznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia wykonywane przez uczniów z nauczycielką przyrody. Dzieci mogły zaangażować się w prace plastyczne, a kącik „Czas na Zdrowie” zajmował się promocją zdrowych nawyków. Dużą atrakcją dla dzieci było programowanie drogi dla robotów oraz drukowanie figur geometrycznych drukarką 3D. Różnorodność zaproponowanych ćwiczeń i zabaw spowodowała, że każdy z uczniów mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie działania dokumentowali uczniowie z koła filmowego oraz uczniowie z klasy VI c, którzy podczas festiwalu fotografowali działania na bieżąco i stworzyli prezentację w Sway. Nad całością Festiwalu Nauki czuwała pomysłodawczyni przedsięwzięcia Pani Wicedyrektor Margarita Biedrzycka.

Festiwal Nauki w SP3 w Ząbkach  www.sway.com