Dynia – królowa jesieni

zdjecie tytulowe

Dynia jest rośliną jednoroczną. Ze względu na swoje walory zdrowotne i smakowe ma szerokie zastosowanie w kuchni. Można z niej przygotować pyszne zupy, kremy i racuszki.

Oprócz tego, niektóre odmiany dyń, uprawiane są specjalnie do celów ozdobnych. Są to zazwyczaj małe dynie, często o fantazyjnych kształtach i wielokolorowych skórkach. Można z nich przygotować piękne, typowo jesienne dekoracje. 

Podczas pierwszej szkolnej wycieczki do dyniowej farmy, uczniowie klasy 1d wraz z uczniami z klasy 2g mieli okazję poznać i zobaczyć różne rodzaje tych jesiennych warzyw. Każdy z nich wrócił do domu z samodzielnie zerwaną na dyniowym polu dynią.

Z bardzo bliska obcowali z królikami, lamami, kozami, gęsiami i innymi zwierzętami mieszkającymi na farmie.

Obowiązkowym punktem wspólnej wycieczki było skosztowanie aromatycznej i rozgrzewającej dyniowej zupy.

Nie zabrakło także czasu na wspólne zabawy, trampolinowe skoki, jazdę traktorkami i taczkami.

IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG a