Bohaterowie są wśród nas.

w

Wiktoria Adamiec z kl. VIII f – kilka dni temu wykazała się postawą godną pochwały i naśladowania. Uczennica wykorzystała wiedzę nabytą podczas zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, a swoim zachowaniem pokazała, że jest dojrzała i empatyczna, a są to cechy nie tak oczywiste w dzisiejszych czasach. Działanie ósmoklasistki doceniła Pani Ewa Kacprzak, dyrektor naszej szkoły, wręczając uczennicy „Dyplom za wzorową postawę”.  

Opis zdarzenia opowiedziany przez Wiktorię:  

„Szłam ulicą i zobaczyłam panią, która siedziała na doniczce. Kobieta nagle przechyliła się do tylu i zaczęła się trząść, podbiegłam więc do niej, złapałam ją i poprosiłam pana, który szedł za mną, o pomoc. Mężczyzna zadzwonił na pogotowie, na szczęście poszkodowana odzyskała przytomność. Razem poczekaliśmy na przyjazd karetki pogotowia. Kierowca karetki powiedział, że dobrze się zachowałam i spytał mnie, skąd wiedziałam, jak postąpić, na co ja odpowiedziałam, że dowidziałam się tego na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa.”  

Wiktoria w roku szkolnym 2022/2023 jest Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach. Ósmoklasistka od początku edukacji zaangażowana jest w pracę szkoły oraz zespołu klasowego, zawsze jest chętna do pomocy i można na nią liczyć w każdej sytuacji. Uczennica wiąże swoją przyszłość z medycyną, życzymy jej więc spełnienia marzeń i podążania wybraną drogą!  

w