Bilet powrotny do biblioteki

Bilet x

Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w akcji „Bilet powrotny do biblioteki”.

Akcja jest formą powitania uczniów wracających do szkoły po długim pobycie w domu podczas zdalnego nauczania.

Uczniowie wypożyczający książki otrzymają w bibliotece szkolnej „Bilet powrotny do biblioteki”, na którym nauczyciele bibliotekarze będą odznaczać wypożyczone książki według poniżej wymienionych kategorii.

Mamy nadzieję, że każdy z uczniów będzie chciał mieć jak najwięcej „skasowanych” ikonek na bilecie, oznaczających kategorie książek. Będzie to zachętą do powrotu do czytania książek, po długim czasie spędzonym przed komputerem oraz do zapoznania się z różnymi książkami: przygodowymi, komiksami, o przyjaźni, o świecie, o zwierzętach, detektywistycznymi, o magii, sporcie i innymi.

Zachęcamy również rodziców do wsparcia swoich dzieci w rozwijaniu ich zainteresowań czytelniczych. O niewątpliwych zaletach czytania książek przypominamy w załączonym „liście do rodziców”

Pamiętajmy, że przychodząc do biblioteki należy przestrzegać zaleceń sanitarnych (obowiązkowa maseczka, dezynfekcja, dystans, ograniczona ilość osób w bibliotece).

Zapraszamy do biblioteki szkolnej. Nauczyciele bibliotekarze.